Türkçeye Çevirebilir misiniz?

Konu 'İngilizce 8. Sınıf' bölümünde Moderatör Yasemin tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113

8. Sınıf İngilizce Ders Kitabı ***. 9^' teki paragraf:

Lately, I have watched a documentary about William henry Gates III , the owner of a big computer programing company and I have been amazed with his story. I think he is really a succesful person because he has made all his dreams come true at an early age, a happy family, a good career, fame and wealth.

Gates was born on 28 th October 1955 and grew up in Seattle with his two sisters. At age 13, he discovered his interest in computers.

In 193, Gates entered Harvard University and he develped a version of the programming language BASIC for the first microcomputer. He believed that personal computers ( PC ) would be a valuable devic on every office desktop and in every home. So, he dropped out of Harvard to folllow his dreams. Soon, he founded Microssoft with his friend Paul Allen and they started to develop software for personal computers.

Devamı var ama yazamadım. çevirecek olan varsa yazarım buraya..
  2. Moderatör Yasemin

Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.341
    Ödül Puanları:
    113
    Ya bir-iki cümle çevirseniz de olur. illaki hepsini çevircek değilsiniz ki..
  3. Beyza77

Beyza77 Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    19
    Sana google translate 'den çevirmeni öneririm , düzgün olarak cümle çıkmıyor ortaya ama ne demek istediği anlaşılıyor;
    Son zamanlarda, ben ve William Henry Gates III, büyük bir bilgisayar programcılığına şirketinin sahibi hakkında bir belgesel izledim ben onun hikayesi ile hayran olmuştur. Onun bütün hayallerinin yaşlarda, mutlu bir aile, iyi bir kariyer, şöhret ve servet de gerçeğe yaptı çünkü o gerçekten başarılı bir kişi olduğunu düşünüyorum.

Gates Ekim 1955 28 Nisan'da doğdu ve iki kız kardeşi ile birlikte Seattle büyüdü. 13 yaşından, o bilgisayarlarda ilgisini keşfetti.

193 yılında, Gates Harvard Üniversitesi girdi ve ilk mikrobilgisayar için programlama dili BASIC bir sürümünü develped. O, kişisel bilgisayarlar (PC) her ofis masaüstünde ve her evde bulunan değerli bir deva olacağına inanıyordu. Bu yüzden, onun hayallerini folllow için Harvard çekildi. Yakında onun arkadaşı Paul Allen ile Microssoft kurdu ve kişisel bilgisayarlar için yazılım geliştirmeye başladı.

Bunları anlamlı bir cümle olarak kendin yazabilirsin, umarım yardımcı olabilmişimdir...
    ibrahim2596 ve Moderatör Yasemin bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş