türkçeye çevirirmisiniz?

Konu 'İngilizce 7. Sınıf' bölümünde aşksız prens tarafından paylaşıldı.

1. aşksız prens

aşksız prens Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

21. Today's doctors are better than the doctors in the past. Talk about the
    differences. Read the paragraph and compare their medical instruments and
    working conditions.
    Tochi was a doctor many many years ago. People said "Medicine man" for him. When a person was ill, he always asked the same questions. The questions were:
    1How old are you ?
    2Where is the pain?
    3When did the pain start?
    Then, he made medicines from plants.
    22. Read the dialogue about Susan's problem. Your friend is Susan. You are a doctor. Use the words in the list, talk to Susan and give her some advice.
    Susan: Hello, doctor. I need your ****. This year I am heavier than last year. I want to lose weight. Can you **** me?
    Doctor: Of course, I can **** you. You can lose weight in three months if you follow my program. You will be much healthier, too.
    Susan:Oh, doctor, really?I don’t believe it.
    Doctor:First,I must learn your eating habits and daily routines. What do you like? What do you enjoy doing? What are your working and living conditions?
    S: OK, doctor. I'm ready to talk to you. I like fast food, but I don't like fruit.
    D: You should eat more fruit and less fast food.
    S: I really enjoy eating fast food and sweets.
    D: You mustn't eat them. Shall we make a diet program for you? Can you follow a diet program?
    S: Yes, doctor. I can follow a diet program.
    D: Fine. Let's plan your diet program first. Then we can make your exercise program.
    S: Oh, doctor! I can't do exercise. I feel tired when I do exercise.
  2. Kapris

Kapris Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    64
    21. Bugünün doktorlar geçmişte doktorlar daha iyidir. hakkında konuşun
    farklılıklar. paragrafı okuyun ve tıbbi cihazlar karşılaştırmak ve
    çalışma koşulları.
    Tochi yıllar önce bir doktordu. Insanlar onun için "Tıp adam" dedi. bir kişinin hasta olduğu zaman, hep aynı sorular sordu. Sorular şunlardı:
    1How yaşındasın?
    2Where acı?
    3When ağrı başladı?
    Daha sonra, o bitkilerden ilaçlar yaptı.
    22. Susan problemi hakkında diyalog okuyun. Arkadaşınız Susan olduğunu. Eğer bir doktor vardır. Susan konuşmak ve ona bazı tavsiyelerde, listedeki kelimeler kullanın.
    Susan: Merhaba doktor. Ben senin ihtiyaç ****. Bu yıl geçen yıla oranla daha ağır duyuyorum. Ben kilo vermek istiyorum. Eğer Can **** beni?
    Doktor: Tabii ki, ben size **** olabilir. benim programı takip ederseniz üç ayda kilo verebileceksiniz. Sen de çok daha sağlıklı olacaktır.
    Susan: Oh, doktor, gerçekten bunu inanmıyor musun?.
    Doktor: Birincisi, beslenme alışkanlıkları ve günlük rutinleri öğrenmek gerekir. Ne gibi mi? Ne yapıyorsun zevk mi? Ne yaşam koşulları ve çalışma nedir?
    S: Tamam, doktor. Ben sizinle konuşmaya hazırım. Ben fast food gibi, ama ben meyve sevmem.
    D: Daha fazla meyve ve daha az fast food yemek gerekir.
    S: Ben gerçekten çok hızlı yemek ve tatlılar yeme keyfini çıkarın.
    D: Onları yememelisin. Sizin için bir diyet programı yapayım mı? Bir diyet programı takip edebilir mi?
    S: Evet, doktor. Bir diyet programı takip edebilirsiniz.
    D: Tamam. Diyelim planı ilk diyet programı. O zaman egzersiz programı yapabilirsiniz.
    S: Oh, doktor! Ben egzersiz yapamıyorum. Ben egzersiz yapmak zaman yorgun hissediyorum.

Googlen yarım yamalak çevirisi kendim çevirmedim yanii ama idare edersin herhalde...

Sayfayı Paylaş