TweetDeck'e Başlıyorum

Konu 'Msn Messenger - Facebook - Twitter' bölümünde Moderatör Gül tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Gül

  Moderatör Gül Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  3 Kasım 2009
  Mesajlar:
  2.216
  Beğenileri:
  973
  Ödül Puanları:
  0

  TweetDeck, Twitter'da neler olup bittiğine dair detaylı bir bakış açısına sahip olmanızı sağlar  TweetDeck'in Özellikleri

  Sütunlar
  TweetDeck ile bir tek zaman akışı yerine, ilginizi çeken farklı içerikler için özel sütunlar oluşturabilirsiniz (aşağıdaki resme bakınız). Bahsedenler, bir aramanın sonuçları, favoriler listesi ya da bir etiket veya gündem başlığını içeren tweetler için ayrı sütunlar oluşturabilirsiniz. Olasılıklar neredeyse sınırsız!

  • Tepedeki navigasyon çubuğunda yer alan Sütun Ekle seçeneğine tıklayın ve açılan menüden eklemek istediğiniz sütun tipini seçin.
  • Sütun oluşturduktan sonra yeni sütun eklemeye devam etmek için Geri'ye veya menüyü kapatmak için sağ üst köşedeki [x] işaretine tıklayın.
  [​IMG]

  Filtreleme
  Eğer herhangi bir konuda görmek istemediğiniz güncellemelerin sütunlarınızı işgal ettiğini düşünüyorsanız, ilginizi çekmeyen konuları küresel filtre kullanarak kaldırabilirsiniz. Bu özelliği belirli Twitter hesaplarını, hizmetleri ve hatta etiketleri (#sxsw gibi) filtrelemek için kullanabilirsiniz.


  Küresel filtre oluşturmak için:


  • Navigasyon çubuğunda, sağ üst köşede yer alan dişli çark şeklindeki ayarlar ikonuna tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.
  • Küresel Filtre'yi seçin
  • Filtre ayarlarınızı yapın ve Filtre ekle'ye tıklayarak işlemi tamamlayın.
  [​IMG]

  Tweetler ve Direkt Mesajlar için gönderim zamanlaması ayarlayın

  Bir tweeti daha sonra mı göndermek istiyorsunuz? TweetDeck'in gönderim zamanlaması özelliği sayesinde bir mesajı daha sonra belirli bir zamanda gönderilmesi için ayarlayabilirsiniz. Yeni bir tweet oluşturduğunuzda bu seçeneği görebilirsiniz. Bir tweet gönderim zamanlaması ayarlamak için:


  • Navigasyon çubuğunda yer alan Tweet oluştur ikonuna tıklayın (tüy kalem gibi görünür).
  • Göndermek istediğiniz mesajı girin ve pencerenin alt kısmında yer alan zaman ayarı ikonuna tıklayarak bir tarih ve saat seçin. (aşağıdaki resimde gösteriliyor)
  Mesajınızın gönderilmesi için bir tarih ve saat belirledikten sonra zamanlanmış tweetlerinizi gösteren yeni bir sütun oluşacak. Bu sütundan yaptığınız zaman ayarlamalarını düzenleyebilir veya tweetleri göndermeden silebilirsiniz. Kamera ikonuna tıklayarak tweetlerinize resim de ekleyebilirsiniz. Direkt Mesaj göndermek için zarf görünümündeki mesaj ikonuna tıklayın.


  [​IMG]


  Hesap Yönetimi
  Tüm Twitter hesaplarınızı, aralarında geçiş yapmanıza gerek kalmadan TweetDeck'ten yönetebilirsiniz. Tüm hesaplarınızla ilgili bilgileri aynı anda görüntüleyin ve tek bir tuşla farklı hesaplardan tweetler gönderin. TweetDeck ile Facebook hesaplarına da gönderim yapabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş