Uçuk Problemim

Konu 'Sağlıklı Yaşam' bölümünde McD0L4R tarafından paylaşıldı.

1. McD0L4R

McD0L4R Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4

Arkadaşlar benim dudağımda uçuk çıkmasını sevmiyorum çıktığı zaman krem sürüyorum.Her zaman işe yaramıyor oda , bana iyi çözüm söyleyebilecek varmı?
    :eek:
  2. White_Pearl

White_Pearl Üye

Beğenileri:
    65
    Ödül Puanları:
    19
    "Melisa kremi: Bu kremi uçuğun ilk belirtilerini fark edince hemen sürün ve günde 2-4 kez uygulamaya devam edin. Oldukça etkilidir.
    Melisa çayı: Yoğun bir melisa çayı hazırlamak için; 2-3 tatlı kaşığı melisayı kaynamış suda 15 dakika bekletin, sonra soğumaya bırakın. Bir kulak temizleme pamuğu ile günde birkaç kez uçuğun üzerine sürün.
    A-C vitaminleri: Ek olarak, şekersiz C vit*****ni suda eritip bir pamukla dışarıdan uygulayabilirsiniz. A vitaminli kremler tahriş edici olduğu için uçuk varken sürmeyini
    Ozon tedavisi: Genel vücut direncini artırdığı için birçok uçuklu hastayı iyileştirebiliyor
    Buz uygulaması: Günde birkaç kere, uçuğunuzun üzerine buz koyun ve birkaç dakika tutun. Bu uygulama uçuğun acısını azaltır ve daha çabuk kurumasını sağlar.

Bu önlemleri alın
    Uçuklara dokunmayın
    Uçuğunuz varken hiç kimseyi öpmeyin Havlu, bardak, yastık kılıfı gibi özel eşyalarınızı başkalarınınkinden ayırın
    Dudaklarınıza en az 15 faktörlü güneşten koruyucu bir nemlendirici sürün
    Önlem olarak, çerez, çikolata, tam tahıllar ve jelatinden uzak durun Bu gıdalarda arginine adı verilen bir amino asit bulunur Arginine Lysine’in etkisizleştirir ve kanıtlanmamış olsa da, birçok doktor bu maddenin uçukları tetiklediğini düşünüyor."

İnternette kısa bir araştırmayla doğal yöntemler çıkıyor, krem işe yaramıyorsa.. Yani kısaca şöyle söyliyim, C vit***** almak, her gün belli miktarda tere otu yemek ve buz kompresi uygulamak hafifletirmiş. Ki bence bu durumda en mantıklısı vitamin almak olabildiğince ve stres yapmamak :)
    McD0L4R bunu beğendi.
  3. Rüzgar

Rüzgar Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    113
    Benim de her yıl mutlaka 2 defa çıkar. Ben de sevmiyorum. Değişik şeyler tavsiye edenler oldu ama denemedim, neticede yüz bölgesinde. Yanlış bir şey yapmaktansa sürüyorum uçuk kremimi, 1 hafta öyle geziyorum. :) Uçuk kremi olarak Zovirax'ın bana daha iyi geldiğini keşfettim, tavsiye edebilirim.
  4. sevgi1997

sevgi1997 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    19
    Yer:
    Çankırı
    Dudağında uçuk çıkmaya başladığını hissettiğin anda üzerine bir miktar yoğun formüllü nemlendirici sürerek daha kötü bir hale gelmesini önlemiş olursun.

:p:eek:
  5. Rüzgar

Rüzgar Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    113
    Söylemeyecektim ama dayanamadım :) Bugün arkadaşımdan duydum. Uçuğun üstüne limon damlatmış. Daha sonra Asiviral diye uçuk kremi kullanmış. Üstünden henüz 2 gün geçmesine rağmen şu anda uçuk çıktığı hiç belli değil. :)

Sayfayı Paylaş