Üniversiteye girişte okul puanının kalkması

Konu 'YGS - LYS Destek' bölümünde * Tufan tarafından paylaşıldı.

1. * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0

Biri bu konuyu bana tam olarak, sade bir dille anlatabilir mi lütfen?
  2. Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    SBS destek bölümüne "Üniversiteye girişte okul puanının kalkması" konulu mesaj yazmak saçma değil mi? Lütfen konunu Lisansa Yerleştirme Sınavları (LYS) bölümüne taşı, iyi forumlar.
  3. * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

SBS destek bölümüne "Üniversiteye girişte okul puanının kalkması" konulu mesaj yazmak saçma değil mi? Lütfen konunu Lisansa Yerleştirme Sınavları (LYS) bölümüne taşı, iyi forumlar.
    Genişletmek için tıkla...
    Forum Kuralları'ndan:

• Verilen ya da yanlış açılmış, forum kurallarına aykırı mesajlara "Verildi", "Böyle paylaşımlar yasak" demek yerine lütfen "Rapor Et" butonunu kullanınız. Verilmiş ise açıklama kısmına daha önce verilen konunun linkini ekleyin. Bu tip mesajlar yazanların mesajları silinecektir. Devamı halinde uyarı alacaktır.

Kaldı ki burası sadece SBS değil, aynı zamanda ÖSS -yeni adıyla YGS-LYS Destek Bölümü-

Ve yine kaldı ki burada geçen "ÖSS" kelimesi yeni sistemde YGS-LYS'yi kapsıyor. Yani bu bölüme de açabilirim bu konuyu, YGS'ye de, LYS'ye de açabilirim kanımca.

İtirazın varsa Forum Kuralları'nı gözden geçir ya da yetki alanın ise gerekeni yap. Eğer Forum Kuralları siz yetkililer için de geçerliyse buraya gelip o mesajını yazman abes.
  • Moderatör Burcu

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    Forum kurallarını biliyorum, arkadaşım. Hatırladığım kadarıyla tam etüt odasından çıkacakken senin mesajını gördüm -ki o sırada Bölümün adı SBS ile ilgili bir şeydi- ve hemen yazıp çıktım. Forum kuralları herkese geçerli ama o aceleyle rapor etmek aklıma gelmemişti, ya da uğraşmamış olabilirim. Ortada abeslik bir şey yok, insanlık hali ve ben de bir insanım. İyi forumlar.
  • * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0

Forum kurallarını biliyorum, arkadaşım. Hatırladığım kadarıyla tam etüt odasından çıkacakken senin mesajını gördüm -ki o sırada Bölümün adı SBS ile ilgili bir şeydi- ve hemen yazıp çıktım. Forum kuralları herkese geçerli ama o aceleyle rapor etmek aklıma gelmemişti, ya da uğraşmamış olabilirim. Ortada abeslik bir şey yok, insanlık hali ve ben de bir insanım. İyi forumlar.
    Ki o sırada bölümün adı SBS ile ilgili bir şeydi diyorsun.
    Buradan anlaşılacacak şey şu: iki kelimelik bölümün adını bile okuma gereği duymadan cevap yazıyorsun.
    Forum Kuralları herkes için geçerli diyorsun; ama Forum Kuralları'nı uygulamayı unutuyorsun.
    Aynı zamanda itiraf gibi bir şey bu: "Uğraşmamış olabilirim."
    Cümlelerin çok kusurlu.

Ortada abeslik yok diyorsun; insanlık hâli diyorsun.
    Eğer ortada abes bir şey yoksa gelip de yanlış açılmış olduğunu düşündüğün konuma saçma (ki bu kelime abesle eşanlamlı) diyorsun.
    Asıl abes diye buna derim ben.
  • Moderatör Burcu

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93

Ki o sırada bölümün adı SBS ile ilgili bir şeydi diyorsun.
    Buradan anlaşılacacak şey şu: iki kelimelik bölümün adını bile okuma gereği duymadan cevap yazıyorsun.
    Forum Kuralları herkes için geçerli diyorsun; ama Forum Kuralları'nı uygulamayı unutuyorsun.
    Aynı zamanda itiraf gibi bir şey bu: "Uğraşmamış olabilirim."
    Cümlelerin çok kusurlu.

Ortada abeslik yok diyorsun; insanlık hâli diyorsun.
    Eğer ortada abes bir şey yoksa gelip de yanlış açılmış olduğunu düşündüğün konuma saçma (ki bu kelime abesle eşanlamlı) diyorsun.
    Asıl abes diye buna derim ben.

Hafızam kuvvetli olmadığı ve emin olamadığım için, okumadığım için değil. Forum kurallarını uygulamayı unuttum evet, bunu da İNSAN olmama bağlıyorum. Ben senin konuna saçma demedim konunun açıldığı yere saçma dedim düzgün oku ve anla, bölümün adı değişti ve ortada bir problem kalmadı. Ha ben rapor edebilir miydim? Evet. Yaptım mı ? Hayır. Diyeceksen bunu diyeceksin, onu bunu karıştırma lütfen. Senin neye "abes" dediğin de -kişisel olarak- beni ilgilendirmiyor, hoşçakal.
  • tumblr_

tumblr_ Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    0
    Fen lisesi ve Anadolu lisesi gibi okulların öğrenciye getirdiği ek puan gelmeyecek demek. Yani bir diğer anlamda düz liselerle eşit duruma getirildi bu liseler.
  • nybd12

nybd12 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    süper ağaa :D aceba şuan 10. sınıfta olan biri etkileniyormu :???
  • * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0

Fen lisesi ve Anadolu lisesi gibi okulların öğrenciye getirdiği ek puan[m./B] gelmeyecek demek. Yani bir diğer anlamda düz liselerle eşit duruma getirildi bu liseler.

Teşekkürler.
    Biraz daha araştırmıştım; herkes farklı farklı anlatıyordu.
    Sanırım doğrusu bu.
    Tekrar teşekkür ettim.
  • nar çiçegi123

nar çiçegi123 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dogru söyluyor
  • Sayfayı Paylaş