Ünlüler Türkçe Olimpiyatları hakkında neler dedi ?

Konu 'Kültür-Sanat' bölümünde etutcu_kız tarafından paylaşıldı.

1. etutcu_kız

etutcu_kız Üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    0

Vakit Gazetesi yazarı Hasan Karakaya:

Çok güzel bir tablo. Hem Türkiye'nin geleceğine hem de bu ülkelerin geleceğine bu hareketin büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Gençler ülke ilişkilerinin düzelmesinin de mimarı olacaklar.

Emel Sayın:

Televizyondan izliyordum ama tam olarak ne olduğunu o ortamda bulununca anladım. Adeta büyülendim. Sanki çok yakın bir gelecekte tüm dünya Türkçe öğrenecek ve konuşacak diye hissettim. Dünyayla iletişimimize ne kadar olumlu şeyler katacağını düşündüm ve çok mutlu oldum. Çocukların akıcı Türkçeleri, başarıları ve içtenlikleri beni çok şaşırttı. Yanıma geldiler, pürüzsüz Türkçeyle resim çektirmek istediklerini ifade ettiler. İlk kim düşündüyse ve kimler hayata geçirdiyse tebrik ederim. Mükemmel bir organizasyon. Bu çocuklar, Türk milletinin ne kadar barıştan ve sevgiden yana olduğunu dünyaya anlatacak.

Hakan Şükür:

İzlerken hiç bitmesin istedik. Bu olimpiyatın gerçek mimarları öğretmenler. Çok büyük emek vermişler. Bu hizmeti eden herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum, hepsinin ellerinden öpüyorum. Alkış çok tehlikeli bir şeydir, alkış insanı çok farklı yerlere götürebilir. Bu çocuklar alkışı hak ediyorlar. Yabancıların bize Türkçe seslenmeleri ayrı bir mutluluk. Salonlara sığmayan bu kalabalık, gittikçe büyüyen olimpiyatlarla birlikte daha geniş meydanlarda olacağa benziyor. Türkçemiz çok değerli. Kaybettiğimiz bazı şeyleri yabancılardan öğreniyoruz.

Sezen Cumhur Önal:

Türk pop müziği, benim yabancı şarkılara yazdığım Türkçe şarkılarla başladı. Bu eksende bakınca olimpiyat programını izlerken nefesimi tuttum ve hayran oldum. Helal olsun, bu kadar güzel bir gösteri olamaz. Bu kadar gösterişli medyanın katlayarak abarttığı aktivite, konser, müzikal, sanatsal olaylara baktığım zaman bu bir şaheserdi. Bizimkiler yerlerde sürünüyor. Bizim anlı şanlı yorumcularımız, şarkıcılarımız bu çocuklara baksın. İsterdim ki bizim sanatçılar yaşı küçük ama çapları büyük bu çocuklardan ilham alsın. Gönül istiyor ki benim sanatçılarım da dünyada beni layıkıyla temsil etsin. Bu çocuklar, bunca yıllık müzik hayatımda aldığım büyük bir armağandı.

Serdar Ortaç:

Türkçe Olimpiyatları günün birinde mutlaka hak ettiği yeri bulacak. Bu muhteşem organizasyona vesile olan herkesi kutluyorum.
    Lethe bunu beğendi.
  2. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları:
    83
    Off of of :mad: Yine gidemedim geçen senede böyle niyetlendim her defasında bi aksilik çıkmasa olmaz sanki :(
  3. etutcu_kız

etutcu_kız Üye

Beğenileri:
    452
    Ödül Puanları:
    0
    İnşaAllah seneye o zman .
  4. Persephone

Persephone Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    492
    Ödül Puanları: