unutma ki..

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde elcin06 tarafından paylaşıldı.

1. elcin06

elcin06 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    36

20.12.2005
    Salı
    UNUTMA Kİ…
    Aşkına muhtacım, sevgine hasret, gözlerine yitik ve sensizlikte tükenmiş.
    Sen yoksun, hatta hiç olmadın ama ben sana hap hasret kaldım. İnsan bilmediği bir şeye, eksikliğini hissetmediği bir şeye hasret kalır mı ki? Kalmaz değil mi? Ama sen hiç olmadın ki! Ve ben sana ölesiye hasretim ki!
    Sensizliğimde, yokluğunda; öksüz kalan yürek çırpınışlarıma, susuz kalan sevgi rüyalarıma, yaşanması zorlaşan sensiz masallarıma, sana özlem duyan bu yüreğe laf anlatamıyorum artık. Çık gel ne olursun!
    Sözlerin yer etmiş içime, gülüşünse hep aklımda. Bende kalacak bana ait şeyler mi bunlar? Hayır değil. Hiç hakkım yok buna. Umut isteyen yürek umutsuz da yaşayabilir. Bakmak isteyen göz, görmeden de durabilir. Sarmak isteyen ten hep sana hasret kalıp, yokluğunun acısını damla damla avuçlarında tutup, zerre zerre sahiplenebilirmiş. Ve bunu yapmasının nedeni sadece “sen” olabilirmişsin.
    Kederlerim, mutsuzluklarım, sevinçlerim hep seninle. Hep sende. Ama neden bilmiyorum. Sana mecbur oluşumdan mı, yoksa tutuklu kalışımdan mı kaynaklanıyor sensizlikte farkına vardığım bu serzenişler, bu yakarışlar bilmiyorum. Belki sensizlik de bıkmıştır kendinden, ne dersin? Peki ya sen? Seni sevenlere, sevgilisi olduklarına ve seni seveceklere; sensizliği yaşatmaktan, sürekli umut güneşlerini batırmaktan; huzursuzluk, acı, keder karanlıklarını yüreğimize salmaktan bıkmadın mı?
    Bir gün özletmekten bıkarsan kendini, habersizce giriver yaşantıma, usulca sokul yanıma. İlkin rüyalarıma gir ama. Rüyalarımla umutlanmak istiyorum bu defa. Aylardır yaşattığın hasret öyle çabucak geçmez biliyorsun. Ama gelmenle, sebebini bilmediğin o kadar çok mutluluğa vesile olmuş olacaksın ki, sen renk kattığın hayatları bile hatırlamayacaksın!
    Ve sonra ben… Hani aklına gelir miyim, aklına getirir misin bilmiyorum ama dünyalar kadar dünya kuran ve hep olduğun dünyada kalmaya çalışan, özlemini kalp gibi yanında, vuslatı an gibi aklında tutan ben varım bir de buralarda.
    Ne kadar özlenildiğini, ne kadar beklenildiğini anlar mısın bilmiyorum. Bir tebessümün için özlediği yaşamlardan vazgeçen, bir senin için her şeyden geçen, yüreğinin kuytularına gizlediği aşkını sana emanet etmek isteyen ben varım bir de yanıbaşında.
    Varlığımı hissetmek istediğinde kaldır başını ve bak etrafına. İki parıldayan sevgi yıldızı görürsen bil ki gözlerimdir. Etrafında delice bir heyecan hissedersen bil ki kalbimdir, yokluğuna dayanamadığı için artık sana gelmiştir. Ellerini arayan bir çift el fark edersen bil ki çok uzaklardan gelmiş gibi yorgun, bir o kadar da hasret doludur bu eller. Hasretleri ise ellerini tutma hasretidir. Ve uzaklardan gelen birini gördüğünde, artık hissedebileceksin beni. Kendimi avutamadığım için geliyor olacağım sana. Dikkatli bak o zaman bana. Unutma ki hasretim sana. Unutma ki taşan sevgime engel olamadığım için, kalmaya gelmiştir sevgim sana. Bil ki sevgimi bensiz yaşatmak istemediğim için geliyorumdur sana. Geliyorum sana, bu en büyük sevgiyi yaşatmaya, bu deli heyecanın varlığını sana anlatmaya ve ispatlamaya. Ve bil ki, bu defa daha da büyük sevmek için geliyorum sana.

alıntı..
  2. özkan

özkan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    çok güzel:(
  3. mukoo

mukoo Üye

Beğenileri:
    6