Ütopya yazmam lazım

Konu 'Felsefe' bölümünde adrenalin tarafından paylaşıldı.

1. adrenalin

adrenalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşalar hoca yazılıda ütopya soracak ütopyayı kendim yazmam lazım kendi haylime göre yani ama yapamadım yazanlar varsa paylaşabilir mi?
  2. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Ütopya,

Selena dizisindeki iyi ve kötü perilerin ülkesidir. Başkenti Ütü City'dir.

Ütopyanın yazılıdaki işi nedir? :D
  3. !..GncFB.ip3q..!

!..GncFB.ip3q..! Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    GEÇEN SENE yazdığım inşallah beğenirsin arkadaşım

[Ütopyacı yinelemeler vetopludurumlar

Her ne denli ütopyanın düşünsel temelinde genel olarak doktrinci eğilim,dogmatizm ve tümleyici plancılık yer almaktaysa da, benimsenmiş çözümlerinbirçoğunu bir dizi etik ve ekonomik tutum biçimlendirmiştir. Akla ve doğaya,ama aynı zamanda tanıklık ettikleri artık göze batacak denli belirlihaksızlıklara gönderme yaparak çok sayıda ütopyacı bütün insanların eşit kabuledilmeleri ve dolayısıyla toplumsal eşitsizliklerin kökenlerini ortadankaldırmak gerektiği sonucuna varmışlardır. /B]
  4. !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    gökhancan ütopya felsefenin bir konusudur arkadaşım sanrım felsefe görmüyorsun...her sınavda hocalar ütopyayı sorarlar öss de çıkar

selenayı mı izliyosun sen???:D:D
  5. !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    Ütopyanın rolü

Böylece, özellikle Batı uygarlığı içinde ve bu uygarlıktan geniş ölçüde esinlenenya da etkilenen uygarlıklarda ütopya giderek yayılmıştır. Hiçbir zaman çokkesin bir spekülatif doktrini temsil etmemiş, zihinsel bir yönteme ve yinelenenbir izlekler bütününe bağlanmaya yatkınlık göstermiştir. Daha baştan belirlemişolduğumuz gibi, XIX. ile XX. yüzyıl arasında tanık olunan kimi ender durumlardışında işlemsel ilkelere egemen bir çekirdeğe bile sahip olmamıştır. Sonuçtaütopya, evrensel gerçekleri ya da kavramsal olarak geliştirilmiş sezgileri çokfazla gözler önüne sergilemeksizin kendine özgü, felsefe ve siyaset arasındayer alan bir zihinsel uzam içine çekilmiştir. En azından dönüşümleri,yetkinleşmesi ve sonuç olarak geri dönebilmesi amacıyla toplum üzerinde biretki uyandırmayı yeğlemiştir. Benimsenmiş olan çerçeve ne olursa olsun, ütopyatoplumlarının birbiri ardına geliştirilen görünümleri birçok kereler öncübakışlarla ortaya çıkmışlardır. Çalışma süresinin kısaltılması ve doğalkaynakların, sanayi kaynaklarının ya da teknolojik yöntemlerin toplumsalbakımdan örgütlü bir biçimde kullanılmasının yanısıra, bu toplumlar dinselhoşgörü, kadınların özgürleşmesi, boşanma, ötanazi sorunlarını ele almışlardır;başlangıçta düşsel olan ama er ya da geç gerçekleşecek bir dizi buluşunhabercisi olmuşlardır.
  6. adrenalin

adrenalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Pardon ben anlatamadım hocamız ütopyanın tanımı veya açıklamasını sormayacak mesela platonun devlet eseri varya o da bi ütopya onun gibi kendi hayalimizdeki bi yaşayış
  7. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

gökhancan ütopya felsefenin bir konusudur arkadaşım sanrım felsefe görmüyorsun...her sınavda hocalar ütopyayı sorarlar öss de çıkar

selenayı mı izliyosun sen???:D:D
    Genişletmek için tıkla...

Yok yahu bazen öğle yemeğinden sonra açarlardı Ütopya diye geçerdi :D Felsefe görmediğimizden bilmiyorum işte attım :D
  • !..GncFB.ip3q..!

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    16
    ANLADIM KARDEŞ ama şimdi şöyle bir durum var ben bir kızım ve kız hayali (bilmiyorum cinsin ne ama)olacak hayli ile biraz uçarız arkadaşım ütopya yazarken yani ben hayalleri fazlasıyla dalarım
  • adrenalin

adrenalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben erkeğm ama cinsiyet farketmez senin aklında varsa tabi zorla ben ütopya yazdırmayım size:D
  • adrenalin

adrenalin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Neyse yinede teşekkürler ben en iyisi kendim bir şeyler yazıyım.
  • Sayfayı Paylaş