Uygulamalı Takı Teknolojisi

Konu 'Meslekler' bölümünde Özel Üye Ahmet tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
 1. Özel Üye Ahmet

  Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  14 Eylül 2008
  Mesajlar:
  1.010
  Beğenileri:
  315
  Ödül Puanları:
  83

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Amacı : Uygulamalı takı teknolojisi programının amacı takı tasarımı ve yapımı alanında çalışacak insan gücünü yetiştirmektir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Uygulamalı takı teknolojisi programında temel sanat eğitimi, teknik resim, sanat tarihi, meslek kimyası, takı tasarımı, takı yapım teknikleri dünya takı tarihi gibi dersler okutulur.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi için Gereken Nitelikler :
  Uygulamalı takı teknolojisi programında okumak isteyenlerin, gözleri ve elleri sağlam ve güçlü tasarım, çizim ve sanat yeteneği yüksek, estetik görüş sahibi, dikkatli titiz kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte ilerlemeyi kolaylaştırıcı bir özelliktir.

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteleri :


  DUMLUPINAR KÜTAHYA MESLEK YÜKSEKOKULU
  MERSİN MERSİN MESLEK YÜKSEKOKULU
  MARMARA TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

  Uygulamalı Takı Teknolojisi Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler :
  Uygulamalı takı teknolojisi programını bitirenlere "Takı Teknikeri" ünvanı verilir. Takı teknikerleri kuyumculuk sektörünün tasarım ve üretim ünitelerinde takı ana modellerinin tasarımını, dökümünü, tesviye, parlatma ve taş mıhlama işlemlerini yapar. Çalışma kapalı ve iyi aydınlatılmış ortamlarda yürütülür.

  Takı Teknikerlerinin Çalışma Alanları
  : Takı teknikerleri kuyumculuk alanında özel sektörde ücretli olarak çalışabilecekleri gibi kendi işyerlerini de açabilirler.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş