Uyku Düzenim Bozuldu

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Onurcan tarafından paylaşıldı.

1. Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar tatildeyiz malum ve de çoğunlukla evde geçiriyorum günümü fakat belirlediğim gibi iftar-sahur arasında ve sahurdan hemen sonra yeterince çalışamaz oldum sahura kadar fazla uyumadığım için sahurdan sonra yatarsam öğlen 12'yi geçerekten uyanıyorum.Gündüzleri bilgisayara takılıyorum çoğunlukla,ders çalışmak istesem de bazen oruçlu halde kafam almayabiliyor,iftardan sonra teravih falan derken akşam da ev normal hareketinde olunca çalışamıyorum pek (bu bahane olmamalı ama dile getireyim dedim) onun dışında sahurdan sonra bile biraz yorgun olabiliyorum,biraz tekrar yapsam da çok geçmeden dayanamayıp yatıyorum,bu uyku düzenimi nasıl sağlayacağım ben ? :)
  2. Özel Üye Ahmet

Özel Üye Ahmet Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    315
    Ödül Puanları:
    83
    Bu durumda pek sağlayabileceğini düşünmüyorum :)

Bekle az kaldı ramazandan sonra sağlanacaktır.. :)
  3. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bilmiyorum ama gidiyorsan , dershanen başlamadı mı daha?
    O başlayınca paşa paşa alışıyorsun çünkü.Kaç gündür 3-4 saat uyuyup gidiyorum dershaneye. Dershaneden gelince de pestil gibi seriliyorum :p
  4. Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Bilmiyorum ama gidiyorsan , dershanen başlamadı mı daha?
    O başlayınca paşa paşa alışıyorsun çünkü.Kaç gündür 3-4 saat uyuyup gidiyorum dershaneye. Dershaneden gelince de pestil gibi seriliyorum :p
    Genişletmek için tıkla...
    Ben mezun grubuyum,daha çokk var başlamasına :)
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Hımm ok diyesim geldi sana ama demeyeyim :p
    Öyleyse hocamın uyku düzeni tavsiyesini sana söyleyeyim.
    23.00 da uyu. Sahurda kalk. Sahurdan sonra uyuma. Bizim dershane var ama sen de öğlene kadar ders calıs.
    14.00 gibi cok zorlanırsan 2-3 saat daha uyu. Sonra tekrar.

Bu cümle benim de kaçış yolumdu ama dershane basladıktan sonra anladım ki kendimi kandırıyorum. Daha once gündüz kitap bile açmıyordum nerdeyse ama dershanede 6 saat görüyoruz sonra cıkısta 1-2 saat özel etüt koyuyolar. Ve gayet anlıyor beynim sağolsun :) + Nazar değmesin :)

Sanırım biz ne söylersek söyleyelim tamamen senin kendini , vücudunu ve beynini alıştırmanla alakalı. Alısmaya bak/alım :)
  • Onurcan

Onurcan Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün kararımı kesin olarak verdim gece 23:30 - 00:00 gibi yatıp sahura kadar uyuyup sahurdan sonra öğleye kadar hiç uyumamak,1.5-2 saatlik öğle uykusu da yapabilirim böylece toplamda 5-6 saat uyumuş olurum ki bu bana fazlasıyla yeter.
    Kafamın aldığı zamanlar da oluyor tabi özellikle sayısal derslerde zorlanmıyorum da işte bazen motivasyon olsun istek olsun ona göre değişebiliyor.
    (Çalışma masam yatağımın hemen bitişiğinde,ders çalışırken ya da sonrasında gözüm yatağıma ilişebiliyor ve onun tuzağında düşebiliyorum.Odam da pek büyük değil,evde ders çalışacak kayda değer bir yer yok malesef,bu yüzden arada bir kütüphaneye gidip orada çalışırım.)
  • Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    En güzeli. Hayırlı çalışmalar :)
  • Sayfayı Paylaş