Uzunırmak, "Öğretmen Maaşları Fakirlik Sınırının Altında"

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, öğretmen maaşlarının fakirlik sınırının altında olduğunu iddia etti.

  24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan Ali Uzunırmak, "Çocuklarımıza bir harf öğretebilmek için en ücra köşelerde heyecanla görev yapmaya çalışan, milletimizin aydınlık geleceğine katkı vermek için fedakarca hizmet veren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Fikri hür, vicdanı hür ve irfanı hür nesiller yetiştiren öğretmenlerimizin maaşları yetersizdir. Geçim sıkıntısı nedeniyle ek iş yapmak zorunda kalan öğretmenlerimizin maaşları arttırılmalı, ek ders ücretlerine zam yapılmalıdır. Emekli maaşları, açlık sınırının altında kalan, emekli öğretmenlerimizin maaşları da derhal düzeltilmelidir.

  Sayıları 300 bine ulaşan, atanamayan öğretmenlerimiz bir an evvel atanmalı, görevdeki öğretmenlerin atama ve nakil sorunları ile derslik sorunlarının çözülmelidir. Mahrumiyet bölgelerinde görev yapan öğretmenlerin sıkıntıları giderilmeli, terör baskısıyla yaşama hakları baskı altına alınan, fedakar öğretmenlerimizin can güvenliği sağlanmalıdır. 4+4+4 sisteminin getirdiği dengesizliklerden ötürü, özellikle on binlerce sınıf öğretmeninin yaşadığı mağduriyet giderilmeli, Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmeni görmezden gelen uygulamaları sona erdirilmelidir" dedi.

  Son yıllarda öğretmenlere yönelik kaba kuvvet ve adi şiddet olaylarının artmakta olduğuna işaret eden

  Uzunırmak, "Öğretmen; her önüne gelenin itip horlayabileceği bir kişilik olmaktan çıkarılmalı, hak ettiği saygınlığa kavuşturulmalıdır. Bilinmelidir ki, aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığına yaraşır, hak ettikleri yaşam şartlarına ulaşmaları her zaman önceliklerimizden biri olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, başta görevi başında hain saldırılar sonucunda şehit düşen öğretmenlere Cenab-ı Allah'tan rahmet diler, hayatta olan tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutlar sevgi ve saygılarımı sunarım" diye konuştu. - AYDIN

Sayfayı Paylaş