Vatan bir bütündür parçalanamaz.

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde PisLick.. tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. PisLick..

PisLick.. Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0

Vatan bir bütündür, bölünemez.

-"Vatan bir bütündür, bölünemez." konulu en az yarım sayfa olacak bir konuşma metni hazırlayınız.-

Yardım eder misiniz? :rolleyes:
  2. PisLick..

PisLick.. Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Sonra ard arda mesaj yazmayın diyorsunuz konuya bakar mısınız? :)
  3. sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Kimse sana yardım etmek zornda değil arkadaşım!

Böyle konuşarak bir yere varamazsın

Ben yazmadım ama netten buldum.

Vatan bir bütündür bölünemez

Özlem TÖREN

Vatan, üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Gerektiğinde uğruna canlar verilendir.

Bir milletin bağımsızlığını sürdürebilmesi için toprağa, yani vatana ihtiyacı vardır. Kurtuluş Savaşı'nda nice askerlerimiz bir avuç toprak için canını vermiştir. Çünkü vatan kutsal bir varlıktır. Atatürk vatanı kurtarmak, yeni bir devlet kurmak için inanılmaz çabalarda bulunmuş, bunu aşırı derecede istemiştir. Bunu şu özdeyişiyle de çok güzel açıklamıştır.

"Vatan bir bütündür, bölünemez." Atatürk vatanın, milletle, halkla içiçe olmasını çok istemiştir. Çünkü bağımsız bir devletin baş şartı budur. Bizlerin de bunun değerini bilmemezi istemiştir. Çünkü bu devletin sağlam temeller üstünde yükselmesi zor olmuştur. Nice şehitler verilmiştir. Nice, analar, babalar oğullarını vatan için feda etmişlerdir. Bunun temel amacı, Cumhuriyet ve özgürlük kavramının içiçe beraber bir bütün olarak sağlanmasıdır.

Cumhuriyet ve özgürlük, Atatürk'ün önderliğinde nice askerlerin çetin savaşları sonucunda kazanılmıştır. Bizler bunu Atatürk'ten emanet aldık. Emanete hiyanet bize asla yakışmaz.

Biz asil Türk gençleri olarak bağımsızlığımızı önce korumalı, sonra savunmalıyız.

¥ YENİ MERAM Gazetesi, (Konya), Sayı: 145254

İşine yarar belki..
    dilanbeta ve ayfer21 bunu beğendi.
  4. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Sonra ard arda mesaj yazmayın diyorsunuz o zaman birileri baksın konuya be!
    Genişletmek için tıkla...

Hitaplarına dikkat etmelisin...
  • PisLick..

PisLick.. Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Kimse sana yardım etmek zornda değil arkadaşım!

Böyle konuşarak bir yere varamazsın

Ben yazmadım ama netten buldum.

Vatan bir bütündür bölünemez

Özlem TÖREN

Vatan, üzerinde yaşadığımız toprak parçasıdır. Gerektiğinde uğruna canlar verilendir.

Bir milletin bağımsızlığını sürdürebilmesi için toprağa, yani vatana ihtiyacı vardır. Kurtuluş Savaşı'nda nice askerlerimiz bir avuç toprak için canını vermiştir. Çünkü vatan kutsal bir varlıktır. Atatürk vatanı kurtarmak, yeni bir devlet kurmak için inanılmaz çabalarda bulunmuş, bunu aşırı derecede istemiştir. Bunu şu özdeyişiyle de çok güzel açıklamıştır.

"Vatan bir bütündür, bölünemez." Atatürk vatanın, milletle, halkla içiçe olmasını çok istemiştir. Çünkü bağımsız bir devletin baş şartı budur. Bizlerin de bunun değerini bilmemezi istemiştir. Çünkü bu devletin sağlam temeller üstünde yükselmesi zor olmuştur. Nice şehitler verilmiştir. Nice, analar, babalar oğullarını vatan için feda etmişlerdir. Bunun temel amacı, Cumhuriyet ve özgürlük kavramının içiçe beraber bir bütün olarak sağlanmasıdır.

Cumhuriyet ve özgürlük, Atatürk'ün önderliğinde nice askerlerin çetin savaşları sonucunda kazanılmıştır. Bizler bunu Atatürk'ten emanet aldık. Emanete hiyanet bize asla yakışmaz.

Biz asil Türk gençleri olarak bağımsızlığımızı önce korumalı, sonra savunmalıyız.

¥ YENİ MERAM Gazetesi, (Konya), Sayı: 145254

İşine yarar belki..
    Genişletmek için tıkla...
    Ben de buldum ama sağol yine de ..
  • ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 'VATAN BİR BÜTÜNDÜR BÖÜNEMEZ'konusundan yola çıkarak kendimizi ATATÜRK'ün yerine koyup sivas kongresine halka hitaben bir konuşma metni yazıcaz.NE OLUR YARDIM EDİN ...
    (TÜM DETAYLARI YAZDIM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM;13 ARALIK PAZARTESİYE LAZIM NE OLUR YARDIMCI OLUN)
  • sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    şimdilik yapamam ama inkılap kitabına bakarak yarın yazabildiğim kadar yaparım arkadaşım..:)
  • ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    çok sağol arkadaşım.yaparsan sevinirim.lütfen ...
  • sumeyra

sumeyra Üye

Beğenileri:
    790
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim arkadaşım, elimden geleni yapacağım..:)
    ardahanlı bunu beğendi.
  • ardahanlı

ardahanlı Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    0
    sağol getçekten
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş