vbs SMS Servisi Nedir?

Konu 'Milli Eğitim Bakanlığı' bölümünde Sefikking tarafından paylaşıldı.

1. Sefikking

Sefikking Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0

Veli bilgilendirme sistemi ile; siz velilerimizi de eğitim öğretim sürecine katan, daha verimli, çağdaş bir eğitim anlayışı planlanmaktadır. Veli Bilgilendirme Sistemi kapsamında aşamalı olarak siz velilerimize, öğrenci gelişim süreçleri, okul ortamları ve öğrencinizin akademik benlik tasarımı, tanıma teknikleri, etkili iletişim teknikleri, problem çözme yöntemleri, çatışma ve öfke kontrolü vb. birçok alanda rehberlik hizmeti verilecektir. Böylece siz velilerimize çocuğunuzu daha iyi tanıma, onunla birlikte gelişme, gelecek tasarımı yaparken daha gerçekçi beklentilerle mutlu bir yaşam için destek olmaya çalışacağız.

Tüm bu çalışmaların temelini oluşturacak olan bilgi akışını sağlayacak temel sistem Veli Bilgilendirme Sistemi – SMS Servisi’ni siz velilerimizin kullanımına sunduk.

Veli Bilgilendirme Sistemi – SMS Servisi Nedir?

Öğrenci velilerinin MEB e-okul sistemi üzerinden web ortamında erişebildikleri öğrenci bilgilerinin cep telefonlarına SMS olarak gönderildiği servistir.

SMS Servisi ile,

• Devamsızlık bilgileri günlük olarak,
    • Sınav tarihleri,
    • Sınav sonuçları,
    • Ödev programları,
    • Proje sorumlulukları,
    • Sağlık durumları vb.
    bilgi içerikleri anlık SMS’ler olarak üye veli cep telefonlarına iletilmektedir.

GSM operatör farkı gözetmeksizin tüm hatlara hizmet verilmektedir. Hizmet karşılığı okul türüne göre değişiklik göstermekle beraber ortalama yıllık 200 ile 300 adet arası SMS gönderilecektir.

VBS – SMS Servisinden; Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı tüm özel ve resmi ilköğretim ve lise dengi okulların velileri faydalanabilir.

Öğrenci velilerinin yapmaları gereken tek şey,Vbs boşluk Öğrenci TC Kimlik No boşluk Okul No yazarak 8071e kısa mesajla göndermeleri yeterlidir.

Aynı biçimde İptal boşluk Vbs boşluk Öğrenci TC Kimlik No boşluk Okul No yazarak 8071e kısa mesajla göndererek üyeliklerini iptal edebilirler.

Ne kadar ücret ödeyeceğim?

Tüm GSM operatörü kullanıcıları için aylık 2 TL VBS-SMS Servisi üyelik ücreti tahsil edilecektir. Yıllık tutar 24 TL’dir.

1) Sosyal ve toplumsal risk faktörleri;
    • Terör,
    • Uyuşturucu,
    • Madde kullanımı,
    • Sapma akımlar,
    • Holiganizm,
    • Çevresel risk faktörleri,
    • Okul ortamındaki riskler,
    Çocuklarımız en değerli varlıklarımızdır. Onları risklerden korumak da, önleyici tedbirlerle daha etkili olabiliriz. Riskleri yaşanmadan ve olmadan tedbir alarak bunu sağlayabiliriz. Bunun yolu da etkili bir okul aile işbirliği ve iletişiminden geçmektedir. VBS – SMS Servisi ile okul bilgileri cebinize gelsin. Hem de siz bir uğraşa girmeden otomatik bilgi içerikleri olarak.
    2) Güvenlik ve devamlılık;
    Çocuğum şu an nerede, kiminle, ne yapmakta?...
    Aklınıza takılan ve içinizi kemiren bir çok konu, onlar yanınızda değilken bile dert olmaktan çıkacaktır. VBS – SMS Servisi ile bilirsiniz ki;

• Bilginiz dışında okula gitmediğinde mutlaka aynı gün haberiniz olur.
    • Sınav tarihi, sınav sonucu, ödev ve proje sorumlulukları, sağlık durumu vb. konularda bilgi cep telefonunuza gelir.
    • Siz günlük iş ve uğraşlarınızla ilgilenirken, tüm yoğunluğunuza rağmen VBS-SMS Servisi size çocuğunuzla ilgili gelişmeleri unutturmaz.
    3) Çoklu iletişim kanallarından faydalanma; Milli Eğitim Bakanlığı’nın bilişim teknolojileri ile donattığı sistemden web ortamında bilgi edinme olanağına ek olarak GSM hattınız üzerinden kesintisiz ve güncel iletilerle, otomatik olarak bilgilendirilebilirsiniz. Modern yaşamın gereği olarak kullandığınız cep telefonlarının amaca dönük işlevsel kullanarak, çoklu iletişim ortamından faydalanabileceksiniz.
    4) Düşük maliyetler; Sistem üzerinden alacağınız hizmet kapsamında size gelen mali yük bir otobüs/dolmuş ücreti ya da çay parası kadardır. Hem de aylık…

Bir Teşekkür Yeterli:)
    furkans02 bunu beğendi.
  2. furkans02

furkans02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirdiğin için Teşekkürler.
  3. Sefikking

Sefikking Üye

Beğenileri: