***** ve *****lar kimdir forumdaki ***** sansrü kaldırı

Konu 'İstekleriniz' bölümünde serdars tarafından paylaşıldı.

?

Aşagıda bahsettiğim konuda gereken nedir

1. A b a za kelimesi sansürden çıkartılsın

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Böyle gitsin bişey gerektirmiyor

oy sayısı 1
    50,0%
  3. A b a z a lara büyük ayıp ettik

oy sayısı 1
    50,0%
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0

Halkımın adının imza yapcak ken sansüre ugraması beni derinden üzdü aşağıdakileri okursanız ***** ne demek anlarsınız biim sülaleden 2 kişi bu vatan ugruna şehit olurken bize layik görülen sansürse sizi kınıyorumve bu sansürün kaldırılmasını talep ediyorum aşağıdaki bilgiden *****ların kim oldugunu anlarsınız bir nebzede olsa Bir müslümanın bir müslümana böyle yapması hiçde yakışık almıyor **** YERLERE A B A Z A K YERLEŞTİRİP OKUYUN

*****lar Kafkasya'nın genel olarak kıyı kesiminde oturanlar Hıristiyan, iç kesimlerde ve
    dağlar arasındaki vadilerde oturanlar Müslümandır. Dilleri Çerkes kabilelerinin dillerinden oldukça
    farklılaştığından, Kafkas dilleri arasında ayrı bir dil grubu olarak ele alınırlar.Bir çok kaynakta
    ise *****lar, Abazinler, Vubıhlar, Çeçenler, Dağıstanlılar, Asentiler vb. halklar Kuzey Kafkasya'nın
    otoktan halkları olarak Adige diye tanımlanıyor Çerkes sözcüğü ise Karadeniz'den Hazar denizine
    kadar olan topraklarda yaşayan halklara Araplar, Avrupalılar ve Türklerce verilen bir ad olarak
    ortaya çıkıyor.*****lar, tüm Kafkas halklarında olduğu gibi tutucu değiller. Binlerce yıl Din yerine
    geçen Khabze / Geleneklerinin çerçevesi içinde yaşıyorlar. Müslümanlığı da geleneklerine
    eklemleyerek sürdürüyorlar. Aralarında Kadın / Erkek ayrımı gözetilmiyor. Kaçgöç yok. Akraba
    evliliği yok. Çok eşlilik yok. *****ların *****nlıkla uzaktan yakından ilgileri de yok. Ne sözcük
    anlamında ne yaşam biçimlerinde *****nlık diye bir kavram yok. Çünkü, Kadın / Erkek ilişkileri
    binlerce yıldan beri çok uygar düzeyde sürdürülüyor. Pseluh / Flört, yaşamın ve geleneğin bir
    parçası. Kadınları güzel, erkekleri yakışıklı. Tüm Kafkas halkları gibi cesur ve savaşçılar.
    "Efendim, ***** erkekler (Buna Çerkes ya da Adige başlığı altında
    tüm Kuzey Kafkasyalılar da katabiliriz) geç evlendikleri, uzun süre bekar kaldıkları için *****
    sözcüğünden türetilmiş bir sözcüktür *****nlık."
    Günümüzdeki anlamıyla bağdaşlaştırılmıcak saygı duyulması gereken bi halk zaman zaman Türkler ile
    birlikte aynı cephede savaşan bi halk,günümüzdeki manasını çinğene sözlüklerinden bulabilirsiniz
    .Çinğene ağzı diye tabir ettiğimiz konuşma tazrını kimse konuşmuyor zatende konuşulacak kadar düzgün
    ve de kibar değil,bi genç erkege ***** halkının isimiyile hakaret etmek yanlıştır.Biliyosunuz ki
    Türk İngilizcede ''hindi'' manasında ama biz hindimiyiz Allah aşkına?Biz nasıl hindi
    degilsek,Çingene agzıyla bulaşan bu kelimeyle ***** halkı *****n olmaz ***** halkının isimini
    kirletmeyelim.*****n yerine cinsel doyumsuz desek daha doğru olur.Eğer diyemiyosanız ***** halkının
    isimini kullanmayalım daha iyi bence.Hani maçlarda bizde hindi diye bagıran İngiliz taraftarların
    yaptığını doğru bulmuyorsak *****larla dalga geçmemeliyiz.
  2. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    1- Herkes A B A Z A irkindan degil.
    2- Herkes A B A Z A kelimesini sizin gibi iyi niyetli kullanmiyor.
    3- Ben suana kadar A B A Z A kelimesini iyi niyetli kullanan birini gormedim :D (Sadece basbakan TV de 'Biz Kurduyle,A B A Z A siyla, Cerkeziyle Buyuk bir milletiz dediginde duydum.)
    4- Isteginiz oyle umuyorum, saniyorum, zannediyorum ki reddedilir.
  3. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Böyle bir görüşü çıkartan düşünceyle yani A b z a deil a b a z a n lık kötüniyetle kullanılır burdaki yöneticiler ne işe yarıyo onlarda sansürükaldırıp denetleme yapsınlar kötü niyetli olaalrı forumdan atsınlar bu kadar basit kimse halkımla ve onun adını taşıyan bir kelimeyle dalga geçemez
  4. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Herkes avşar kabilesidne eildir ama avşar neden ssürlenmioyor avşarda bizde kötü bir anlama geliyor
  5. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Nasi düşnürsen öyle görürüsün bu sansürün kesinlikle kaldırılmasını talep ediyorum
  6. UstaSoft

UstaSoft Yönetici Özel Üye

Beğenileri:
    1.470
    Ödül Puanları:
    113
    Ne anlamda ve ne olarak yöneticileri kınıyorsun.
    ordaki kelime art niyetli olmayabilir ve anlamıda farklı olabilir.
    ama kişilerin bunu ne anlamda kullandıklarını sende bende biliriz.

yöneticiler ne işemi yarar.
    ahlak ve düzeni sağlamaya yarar.

haddini bil. kimin ne iş ne şey yapacağı hakkında bilgi verme.
    sansürü kaldırmıyorum.
  7. HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Herkes avşar kabilesidne eildir ama avşar neden ssürlenmioyor avşarda bizde kötü bir anlama geliyor
    Genişletmek için tıkla...
    Simdi hocam seninde bildigin uzere burasi bir Turk sitesi ve hicbir ayrim yapilmadan Turk Dili ve Kurallari gecerlidir. Yani senin dilin benim dilim diye birsey soz konusu olamaz. A B A Z A dendiginde akla gelen ilk anlami soyleyen kisinin sapik dusuncelere sahip oldugudur.

Irk-i bir tutum sergileseydik forum icinde birlik ve beraberligide saglayamazdik. Kisacasi bu gunlere kadar gelinemezdi. Burada yonetici arkadaslara laf soylerken icinizin fesat oldugunu cok acik belli ediyorsunuz. Zira onlar bu sansuru koyarken sizi dusunmediklerinden degil terbiyesizlerin kotu anlamda kullanabilecegini tahmin ettikleri icin koydular.

Birazda genel olarak konuyu ele alirsak herkes sizin gibi terbiyeli olmadigindan olasi bir problemde neden bu kelime yasaklanmadi diye tekrar yonetici arkadaslar suclanacaktir. Kendi pencerenizden bakmayin olaya, sevgili Ibrahim de gerekli cevabi vermis zaten :)
    2o12 bunu beğendi.
  • serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    Sen bana hattımı ögretemezsin okadar biliyon gel bn ssana gösteriyim hattimiöle net basından herkes adam oluyor *** yiyiosa gelirsin kayseri ildem gelde görüşek anlatams ana hertürlü frumunuzuda sizide
  • HypeR

HypeR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    Tahmin etmistim senin terbiyesiz biri oldugunu. Git coplugunde ot veya hayvanlarla konus. Insanca konusmaktan acizsin, belki onlarla iyi anlasirsin :)
    мoʀαoʀ, muro1038, UstaSoft ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş