Verimli çalışmak.......NE YAPMALI?.......GÜÇLÜ OLDUĞUNU FARKET!... # Ders takibi ve not almak #

Konu 'YGS - LYS Destek' bölümünde deniz_07 tarafından paylaşıldı.

1. deniz_07

deniz_07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0

:shy:NE YAPMALI?.......GÜÇLÜ OLDUĞUNU FARKET!...

Ders takibi ve not almak ​
    Farklı kaynaklar kullanılarak yapılan konu tekrarı (ÖSS hazırlık kitapları hariç) ​
    Anlaşılmayan konu,açıklama,örnek ve problemlerin öğretmene sorulması ​
    Konuyu pekiştirici genel sorular çözmek (15-20 soru yeterli) ​
    Konunun görsel ve işitsel kaynakları varsa kullanmak ​
    Konu ile ilgili kendi düşüncelerini ve eleştirilerini oluşturabilmek(Önemli) ​
    Konunun,önceki konularla ilişkisini kurmak ​
    Konuya çalışırken grafik,resim varsa animasyon üzerinde çalışmak ​
    Konu ile ilgili olarak,kaynak ve öğretmeniniz eleştirilecek yönleri bulmak ​

YILANA SARILMA DALA TUTUN...

TEST ÇÖZERKEN

• Önce konu öğrenilmeli ​
    • Konu ile ilgili ÖSS de çıkan soru kalıplarına bakın ​
    • Konu ile ilgili bildiğiniz kavramları yazın ve bu kavramların şimdiye kadar hangi konularda kullandığınızı bulun (Bu size konulardaki bağlantıları verir) ​
    • Konularla ilgili resim,tablo ve grafikleri gözden geçirin.(Mutlaka açıklamaları okuyun) ​
    • Resim,tablo ve grafikleri elle çizin ve ilaveler yapın ​
    • Konu ile ilgili kavram haritaları oluşturmaya çalışın ​
    • Test çözerken kitap,notlarınız ve şekilleriniz açık olsun takıldığın sorularda yardım almalısın ​
    • Soru çözerken kesin bildiklerini işaretle ​
    • Yanıtından şüphe duyduğun sorulara cevap verme ve bu soruları çözmek için kitap ve notlarından yardım al(Önemli eksik olduğun konunun öğrenilmesi burada gerçekleşir) ​
    • Halen daha emin değilsen öğretmeninden yardım al (Yanıtı değil.Senin doğruyu bulmanı sağlayacak bilgiyi al) ​
    • Yanıt anahtarını asla kullanma​
  2. deniz_07

deniz_07 Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer uyulursa verim alınabilir.....
  3. Piraye|

Piraye| Üye

Beğenileri:
    160
    Ödül Puanları:
    0
    Benim tek sorunum sıkılmam.
    Evde çalıştığım zamanlarda bilgisayar ve televizyon dikkatimi dağıtıyor ama kütüphanede çalıştığımda hiç canım sıkılmıyor :D
  4. * Tufan

* Tufan Üye

Beğenileri:
    375
    Ödül Puanları:
    0
    En önemlisi -mümkünse- her dersten iki kaynak kitap bulundurmak, her konu sonunda mutlaka 1-2 test çözmek.

Bitirdiğiniz ünitenin örneğin 5 testi varsa, 5 testi de aynı günde çözme hatasında bulunmayın; çünkü hemen unutursunuz, pek bir faydası olmaz. Onun yerine konuyu anlayıp anlamadığınıza göre 1 veya 2 test çözün. Diğer testleri de 3-4 gün arayla çözün, daha verim alırsınız.

Sayfayı Paylaş