Windows 7 Rekora Koşuyor

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde alemci_baba_42 tarafından paylaşıldı.

 1. alemci_baba_42

  alemci_baba_42 Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  103
  Beğenileri:
  31
  Ödül Puanları:
  16

  31 dilde Beta testten geçen Windows 7''ye en büyük katkıyı Türkler verdi  DAHA PİYASAYA ÇIKMADAN YARIM MİLYONDAN FAZLA TÜRK WINDOWS 7''Yİ

  SİTESİNDEN İNDİRDİ  önünde yer aldı.
  Microsoft''un yeni nesil işletim sistemi Windows 7, 22 Ekim''de yapılacak büyük bir lansmanla satışa sunulacak. Bilgisayar kullanım alışkanlıklarını tümüyle değiştirecek yeni işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan küçümsenemeyecek bir pazar payı elde etti. Böylece ilk defa bir işletim sistemi satışa sunulmadan önce sayısız rakibinin
  Bireylere ve kurumlara kendi gerçek potansiyellerini keşfetmelerini sağlayan yenilikçi teknolojiler sunan Microsoft, şimdi de geleceğin işletim sistemi Windows 7 ile hayatı kolaylaştırmaya hazırlanıyor. 22 Ekim''de bütün dünyada büyük bir lansmanla birlikte piyasaya çıkması beklenen Windows 7 işletim sistemi, daha piyasaya çıkmadan önce yeni rekorların sahibi oldu.

  Windows 7, NetMarketShare.com''un yapmış olduğu bir araştırmaya göre dünyanın en çok kullanılan işletim sistemi sürümleri arasında % 1,18''lik pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Araştırmaya göre bilgisayar kullanıcılarının gözdesi olan önceki Windows sürümleri toplam % 90,59''luk pazar payıyla ilk iki basamağı paylaşırken, Windows 7, % 3,45 paya sahip rakip işletim sisteminin hemen ardından % 1,18''lik pazar payıyla dördüncülüğe yerleşti.

  Piyasaya çıkmamış bir işletim sistemi olarak Windows 7''nin bu büyüklükte bir pazar payı elde etmesi uzmanlar tarafından önemli bir başarı olarak değerlendiriliyor.

  Windows 7''yi Türkiye''den 600 bin kişi indirdi​


  Nihai sürümü henüz yayınlanmamasına rağmen gerek Beta, gerekse deneme sürümleriyle büyük bir kullanım oranına erişen Windows 7, Türk kullanıcısı tarafından da en çok indirilen işletim sistemi olarak kayda geçti.

  Windows 7, Beta sürecinde Türkiye''den 600 bin kişi tarafından denendi ve Türkiye yapılan Beta versiyonu test çalışması sonucunda dünyanın en fazla geri bildirimde bulunan ikinci ülkesi oldu. Dolayısıyla Windows 7 geliştirmelerinde en fazla geri bildirimde bulunan Türk kullanıcısının payı diğerlerinden daha yüksek oldu
  .

  Türkiye problem analizi ve hızı açısından en başarılı ülke​


  Windows 7 Beta test progr***** 31 dilden insan katıldı, Türkiye bu programa Brezilya''dan sonra en fazla katkı veren ülke oldu. Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre Türk test grubu sayesinde Türkiye, problem analiz sayısı ve hızı açısından en başarılı ülke seçildi.

  En aktif test kullanıcıları için Microsoft tarafından yapılan değerlendirmede dünya ikincisi ile dünya dördüncüsü yine Türkiye''den çıktı.

  HERKESE İYİ FORUMLAR BİR TEŞEKKÜR BU KADAR MI ZOR
 2. bjkuslu123

  bjkuslu123 Üye

  Katılım:
  26 Eylül 2009
  Mesajlar:
  25
  Beğenileri:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  paylasım ıcın tessukkurler :D
 3. alemci_baba_42

  alemci_baba_42 Üye

  Katılım:
  6 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  103
  Beğenileri:
  31
  Ödül Puanları:
  16
  rica ederim faydamız ve bilgimiz olduysa

Sayfayı Paylaş