windows'ta görüntü özellikleri

Konu 'Bilişim Teknolojileri' bölümünde Red tarafından paylaşıldı.

 1. Red

  Red Forumdan Uzaklaştırıldı

  Katılım:
  15 Kasım 2009
  Mesajlar:
  816
  Beğenileri:
  1.033
  Ödül Puanları:
  0

  1)Cleartype LCD ekranlarda yazıların daha rahat okunmasını sağlar.xp de ve diğer eski sistemlerde devre dışı,vistada ise açık olarak gelir.xp ye ie7 yüklendiğinde cleartype otomatik açılır.LCD kullanıyorsanız cleartype yi açmanızı,CRT monitör(tüplü monitör)kullanıyorsanız kaptmanızı öneririm.

  xp de cleartype yi açmak için;
  masaüstü sağ tık/özellikler/görünüm/efektler/ekran yazı tiplerini düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan/cleartype yi seçin.

  vistada kapatmak için;
  masaüstü sağ tık/kişiselleştirme/pencere rengi ve görünümü/daha çok renk seçeneği için klasik görünüm özelliklerini aç/efektler/ekran yazı tipi kenarlarını düzeltmek için aşağıdaki yöntemi kullan/standart ı seçin veya bu seçeneği tamamen devre dışı bırakın.

  2)görüntü özelliklerinin gelişmiş bölümünde monitör sekmesinde ekranınızdaki görüntünün titremesini engellemek için yenileme sıklığını ayarlayabilirsiniz.

  3)ekran çözünürlüğünüzü yükselttiğinizde nesne ve yazıların çok küçülmesi gözünüzü yoruyorsa DPI ayarını yükseltip sisteminizi yeniden başlatarak sorununuzu çözebilirsiniz.

  4)kimi zaman(mesela pcnize uzaktan bağlanırken)performansı arttırmak için eindeows un renk kalitesini düşürmek istiyebilirsiniz.16 biti seçmeniz performansı yükseltecektir.

  5)görüntüyle ilgili performans sorunları yaşadığınız durumlarda,sorun gider sekmesine geçerek donanım ivmesini düşürmek sorununuzu çözmenize yardımcı olabilir.

Sayfayı Paylaş