WRİTİNG EXERCİSES UNİT ONE YOUR FUTURE=SİZİN GELECEĞİNİZ

Konu 'İngilizce 10. Sınıf' bölümünde buse_1903 tarafından paylaşıldı.

1. buse_1903

buse_1903 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    6

:shy:
    WRİTE A FEW SENTENCES ABOUT WHAT YOU THİNK YOU WİLL BE DOİNG İN THE FUTURE.... .....

GELECEKTE NE YAPIYOR OLACAĞINIZI BİRKAÇ CÜMLE İLE YAZINIZ.

ARKADAŞLAR HERKES KENDİ GELECEĞİNDE NE YAPIYOR OLACAĞINI YAZARSA (TÜRKÇESİ İLE OLURSA ÇOK DAHA İYİ OLUR)BİRBİRİMİZİN CÜMLELERİNDEN FAYDALANIRIZ..
    ZAMAN ELBETTE FUTURE CONTİNİOUS TENSE İLE OLACAK.BAŞKA ZAMANDA KULLANILABİLİR.
    SÖZLÜ NOTU ALACAĞIM YARDIM EDERSENİZ TEŞEKKÜRLER.!!!
  2. ecm_bal

ecm_bal Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    FUTURE CONTİNİOUS tense mi ?? benim bidiğim o future tense . paragraf mı yazıyım yoksa 1 cümle mi**?
  3. buse_1903

buse_1903 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    6
    canım istediğin zamanı kullan ama gelecekte ne konumda olacağımızı yazacağımız için future perfect tense kullanmayacak mıyız?
    paragraf yaz bebeğim yardımın için teşekkürler
  4. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    yaa bence en iyisi sen türkçesini yaz ben çeviriyim çünkü hiç birşey gelmiyor aklıma :D
  5. buse_1903

buse_1903 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    6
    tarihi eserlere meraklı olduğum için arkeolog ilgimi çekti o yüzden arkeolog olmak isterim ama avukat da olmak isterim.Ben "sen mesleğini severek yap, nasılsa bir şekilde maddi yönden tatmin olursun" kanısına pek katılmıyorum. En azından Türkiye şartları için bu böyle. Türkiye gibi bir yerde insanın geleceğini riske atması çok kolay bir şey değil, o yüzden hele ki erkekseniz (bu ilerde bir evin maddi yükünü kısmen ya da tamamen üstleneceğiniz anlamına gelir) seçeceğiniz mesleğin maddi getirilerini de dikkate alın bence. Türkiye şartlarında geçim sağlamak çok zor, yarın bir gün ne olacağını kestirmek çok güç. Bu yüzden kendinizi, ailenizi, belki kuracağınız yeni aileyi düşünmek zorundasınız. Ki bir de işin şu yanı var ki, 17-18 yaşında meslek seçimi yapıyoruz, bunun hazırlıkları taa 15-16 yaşlarından alan seçimiyle geliyor... Bir insanın bu yaşlarda ileride yapacağı mesleği doğru seçmesi dart oynamak gibidir gerçekten de, en ufak bir hata sizi olabileceğiniz en iyi yerden çok daha uzaklara götürebilir. Bu yüzden iyi düşünün bence ve hiçbir faktörü hafife almayın.ben almadım,alamam.avukat olmak isterim çünkü parası iyi güvencesi de var ve herhangi bir görüşü iyi savunduğum için bu işi yapabileceğime inanıyorum.ve elime mesleğimi aldıktan sonra yapmak istediğim ikinci şey ise kırmızı spor bir arabamın olmasıdır ve en son olarakta mutlu sağlıklı bir yaşam isterim.][
  6. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    i like history. so i want to be archaeologist. also i want to be lawyer.some of people say "ıf you like your job, you earn money." but i do not think so . at least, this is for Turkey's standards.people do not want to endanger their future in Turkey.so if you are man. you have to think about your job's salary. you earn money difficult in Turkey's stabdards. you do not think tomorrow.so you have to think yourselves, your family and your new family.however, we choose carrers for ourselves while we are 18 years old. because of this we start to study for ÖSS. person can choose wrong choosing.. but if you choose wrong choosin for your future, your future can be destroyed.so you have to think about you future.and i think you do not have to take anything lightly.i did not do that. for that reason. i want to be lawyer. because i can earn money. also my future will be good.i want to buy red car when i was lawyer. finally i want to happy and healthy life.

umaım işine yarar... tam çevirmek istedim bu yüzden bi kaç kelime devrik olmuş olabilir ama olmayadabilir. umarım işine yarar.... :D
  7. buse_1903

buse_1903 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    6
    çok sağol canım işime yaramız mı sen ne diyorsun
  8. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    başka varsa yaz çok canım sıkılıyor :D
  9. buse_1903

buse_1903 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    6
    yok canım ama bulunca ve lazım olunca hemen yazarım.
  10. ecm_bal

Beğenileri:
    372
    Ödül Puanları:
    63
    bide teşekkür et butonuna basarsan sevinirim :D

Sayfayı Paylaş