Yabancı Dil Giriş Belgeleri İnternette

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Güleda

  Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  10 Ocak 2009
  Mesajlar:
  7.623
  Beğenileri:
  4.563
  Ödül Puanları:
  113

  7 Nisan’da yapılacak Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) giriş belgeleri yayınlandı. Adaylar, sınava gireceği bina ve salon bilgilerinin bulunduğu belgeyi, T.C kimlik numaraları ve aday şifreleri ile

  Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

  adresinden edinebilirler.

  ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunacak. İnternetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktıları ile fotoğraflı ve onayla özel kimlik bgelerininin sınav günü yanlarında bulunması gerekiyor. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. olmalalı. Giriş belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak.

  Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değil.), Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacak. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. kimlik numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalı. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak. Alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

Sayfayı Paylaş