Yabancı Dil Öğrenmek

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde melihtumer96 tarafından paylaşıldı.

 1. melihtumer96

  melihtumer96 Üye

  Katılım:
  12 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  256
  Beğenileri:
  78
  Ödül Puanları:
  29

  Bir kişi tek kelime Almanca bilmeden Almanya'ya gidince döndüğü zaman çok iyi konuşuyor veya Arapça'da selam dahi vermeyi bilmeyen biri Arabistan'a gidip döndüğünde konuşabiliyor.Bunu mantığım almıyor bu nasıl olur?O zaman yabancı kanalları izleyerek de yabancı dil öğrenilir mi?Mesela hiç bir kelime bilmediğim halde Rusça gibi veya Arapça kanalları izlesem bir zaman sonra öğrenebilir miyim?Öğrenirsem kaç yıl alır?
 2. Moderatör Yasemin

  Moderatör Yasemin Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  20 Kasım 2010
  Mesajlar:
  1.833
  Beğenileri:
  1.341
  Ödül Puanları:
  113
  Aslında tam olarak böyle öğrenmen imkansız.
  O ülkeye giden insanlar etrafında konuşulan dilden bir kelime bile anlamıyor. Ama etrafındaki insanlar sürekli bu dili konuşuyor ve o da merak edip kelimelere tek tek bakıyor. Sonra aynı kelimeleri defalarca duyuyor duydukça hatırlamaya çalışıyor. Cümle yapısı beynin de tek tek oluşuyor. Yani o dili sürekli tekrar tekrar duyuyor ve öğrenme ihtiyacı doğuyor.

  Gelelim soruna : yabancı filmler , haber kanalları izleyerek telafuzunu düzeltebilir ve birkaç kelime kapabilirsin. Ama dili asla öğrenemezsin üzgünüm . :/
  melihtumer96 ve ömerturhan bunu beğendi.
 3. tatli_kopi

  tatli_kopi Üye

  Katılım:
  29 Nisan 2010
  Mesajlar:
  64
  Beğenileri:
  74
  Ödül Puanları:
  0
  sana tavsiyem iyi dinle yorulma başkalarına bakma ingilizce öreniyor diye örenmek istiyorsan çabalamak gerek ingilizce öğrenmek için araştır tek tavsiyem bu bilmediğin kelimelerden cümle kurmadan tanışmadan başlamalısın bence dene bunu
 4. ∂iαвiαη~lρ

  ∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.248
  Beğenileri:
  726
  Ödül Puanları:
  113
  Arkadaşım bunun tek açıklaması "yaşayarak öğrenmek". Ana dilimizi de tek kelime bilmeden etrafımızda konuşula konuşula, onu taklit ede ede öğreniyoruz, değil mi?
  Bu da bire bir olmasa da öyle bir şey. Tv izleyerek öğrenebilir misin?.. Bu saatten sonra zor gibi. Bir arkadaşım küçükken hep yabancı kanallar izlemişti. Bu sayede İngilizce ve birkaç dili öğrenmişti. Ama sen İngilizce çalışıp üstüne bir de tv izlesen, kitaplar okusan, şarkılar dinlesen tadından yenmez. İyi derecede öğrenirsin. Şimdilik benim de hedefim bu zaten:)

  **Ayrıca bu konunun psikolojiyle alakası ne acaba?
  melihtumer96 bunu beğendi.
 5. melihtumer96

  melihtumer96 Üye

  Katılım:
  12 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  256
  Beğenileri:
  78
  Ödül Puanları:
  29
  Psikoloji ile alakası:
  Ben takıntılı bir kişiyim.Birisi mantığıma yatmayan birşey söylediğinde onu kafama takıyorum hep onu düşünüyorum.Bu da kafama takıldı.Diğer işlerim aksıyordu ki nihayet çözüme ulaştım.

Sayfayı Paylaş