Yaralı Serçe & Siyah İnci

Konu 'Türkçe 8. Sınıf' bölümünde greenas tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. greenas

greenas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaslar ilk once konum su kitap ozeti yarali serÇe yada sİyah İncİ adli kitabin Özetlerİ Çok acil bi baka bilirmisiniz ben baktim ama bulamadim bi yardim edin lutfen performans odevi biraz uzun olsun lutfen
    -kita bunu beğendi.
  2. greenas

greenas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    hıcmı yardım edicek yok lutfen yardım edin :
    -kita bunu beğendi.
  3. babygirl->seda

babygirl->seda Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    44
    Yaralı Serçe
    Özet: Ay ışığında karlı dağların seyrine doyum olmaz. Gündüzleri güneş ısısıyla çözülen, yumuşayan kar, geceleri sertleşir ve buz tutar. Sivri tepeler bir ayna gibi ışıldar. Ay ışığında seyrine doyum olmaz bu dağların, ama sıcak bir evin penceresinden seyredebilirseniz... Sığınacak bir eviniz yoksa ve dağlarda kalmaya mecbursanız, çektiğiniz sıkıntılar size bu güzellikleri fark ettirmez. Yaralı Serçe, Yıldırım Reis ve beraberinde dağlarda bağımsızlık mücadelesi veren Kerimin gösterdiği kahramanlıkların hikayesi

Siyah İnci
    Güzel bir çiftlikte doğan Siyah İnci çok akıllı ve iyi huylu bir taydı. İyi kalpli sahipleri tarafından güzel bir ortamda büyütülen ve iyi bir eğitim verilen Siyah İnci kısa sürede büyüdü ve güzel bir at oldu.Siyah İnci, kaygısız bir çocukluk geçirmiştir. O günlerin tadını annesiyle birlikte yeşil otlaklarda koşturarak çıkarırdı. Ancak bir gün başkasına satıldı ve insanların hayvanlara karşı ne kadar kötü davranabileceğini öğrendi.
    Kiralık at olarak, ata binmeyi hiç bilmeyen antrenmansız insanlara katlanmak; fayton ve yük atı olarak çok ağır yükler çekmek zorunda kaldı. Ama her seferinde karşısına atları her şeyden çok seven iyi kalpli insanlar da çıktı.

-kita bunu beğendi.
  4. greenas

greenas Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peformans odewı daha uzun olması lazım ama baska bı kıtap yaptım tesekkurler zar adamı yaptım saol
  5. ONUR BAL

ONUR BAL Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sİyah İncİ kİtabinin Özetİ
    -kita bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş