yardım edermisiniz lütfen???

Konu 'İngilizce 9. Sınıf' bölümünde zeki merviş tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. zeki merviş

zeki merviş Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

arkadaşlar ingilizce öğretmenimiz bize skeç hazırlatıp oynatıyor bu 2. olacak .
    birincisini yaptım ama ikincisinin senaryosu için aklıma hiçbirşey gelmiyor .
    yardım edermisiniz.
    konusu alışveriş yani bir alışveriş mağazasın da olacak
    yardım edenler acele edermisiniz???:(:(:( ;););)
  2. Yadigar_

Yadigar_ Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    Shop assistant:Can ı help you?
    Man:Yes, please.I'm looking for a present for my son.What do you recommend?
    Shop......:How old is he?
    Man:He's thirteen.
    Shop...:What is he interested in?
    Man:Well, he is interested in taking photographs.
    Shop....:Yes.He's thirteen and he's interested in photography.So, I can recommend you this digital camera
    man:How much is itO?
    Shop.....:It's £ 100
    Yardımcı oLduysam ne mutLu bana(bunLarın hepsi doğru).
    zeki merviş bunu beğendi.
  3. zeki merviş

zeki merviş Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim bunu eklicem :)
  4. berfin***

berfin*** Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Salesclerk (Tezgahtar): Welcome. How can I help you? (Hoş geldiniz. Size nasıl yardımcı olabilirim?)
    Customer (Müşteri): I want to buy trousers and jacket suit. (Pantolon – ceket takımı almak istiyorum) Can I see the options? (Seçenekleri görebilir miyim?)
    Salesclerk: Sure. (Elbette.) New modals have come. (Yeni modellerimiz geldi.) They are consisted of vivid colours. (Canlı renklerden oluşuyor.) You’ll like it. (Beğeneceksiniz.)
    Customer: Actually, I’m a little conservative about my wear-style. (Aslında, giyim tarzım konusunda biraz tutucuyum.) I prefer classical colours, I guess. (Sanırım, klasik renkleri tercih ediyorum.)
    Salesclerk: This green suit will fit to you. (Bu yeşil takım size çok yakışacak.) Do you want to try? (Denemek ister misiniz?)
    Customer: Will it fit? Ok, let me try. (Yakışacak mı? Peki deneyelim…)
    Salesclerk: Wow, it really looks good. (Ooo, gerçekten de güzel duruyor.) What do you think? (Siz ne düşünüyorsunuz?)
    Customer: I like it. (Beğendim.) I should wear different coloured clothes, I guess. (Sanırım, artık farklı renkler de giymeliyim.)
  5. berfin***

berfin*** Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Customer (Müşteri): Hi. Can you help me please? (Merhaba. Yardımcı olabilir misiniz acaba?)
    Store Manager (Mağaza Müdürü): Sure. How can I help you? (Elbette. Nasıl yardımcı olabilirim?)
    Customer: I bought a bag from here last week. (Geçen hafta buradan bir çanta almıştım.) I want to change it with a new one. (Yenisiyle değiştirmek istiyorum.)
    Store Manager: What’s the problem? (Sorun nedir?)
    Customer: I noticed that some stuff I put into the bag were lost. (Çantaya koyduğum bazı şeylerin kaybolduğunu farkettim) And then I found a hole in the bottom of the bag (Ve ardından çantanın dibinde bir delik buldum) and lost things were in that hole. (ve kayıp şeyler o deliğin içindeydi.)
    Store Manager: Okay, I’ll help you. (Tamam, yardımcı olayım.) Can I take your receipt? (Makbuzunuzu / Fişinizi alabilir miyim?)
    Customer: Here you are. (Buyrun)
    Store Manager: Let me bring you a new bag. (Size yeni bir çanta getireyim)
    Customer: I don’t want same bag. (Aynı çantadan istemiyorum.) Can I give this bag back and take a new product? (Bu çantayı verip yerine başka bir ürün alabilir miyim?)
    Store Manager: Of course you can. (Elbette alabilirsiniz.) You can decide which product you’ll take while I’m preparing your Product Return Form. (Ben Ürün İade Formunuzu hazırlarken, siz de hangi ürünü alacağınıza karar verebilirsiniz.)
    Customer: Thank you. (Teşekkürler)
    Store Manager: Not at all (Rica ederim.)
  6. berfin***

berfin*** Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    umarım işine yarar
  7. zeki merviş

zeki merviş Üye

Beğenileri:
    2