Yardımcı Olur musunuz?

Konu 'Psikolojik Danışma - Rehberlik' bölümünde Eşit Ağırlıkçı tarafından paylaşıldı.

1. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4

Öncellikle Merhaba
    Benim sorunum derslerden çok nasıl çalışma taktiği izlemekle ilgili
    ben bu dönem kendimi sıkmadan teşekür belgesi getirdim fakat ikinci dönem hem amacım Ygs Hazırlık yavaş yavaş hemde takdir almak ama bu ikisini nasıl yapmalıyım ve bu ikisini birlikte yapınca acaba okul ile ilgili bir sorunla karşılaşırmıyım(dersleri kötü etkiler mi) diye içimden geçirmiyor değilim ama en önemlisi herkes gibi benden ingilizceden korkuyorum belkide 3 getirmişim ama gerçeğini söylemek gerekirse o notu hakketmedim çünkü iki yazılımın ortalaması 40 hocamız 55 yaptı karneye üç geçti bende ikinci dönem hocamın yayptığı bu iyliği karşılıksız bırakmamak istiyorum fakat nasıl bir yol izlemeliyim hem ingilizce dersini hem ygs hazırlık hemde okul derslerini 4.5 nokta üzerinde bitirmek istiyorum
    bu 15 tatil neredeyse şu an 6 gün geçmiş tatilin ama ben halen ikinci dönem nasıl bir yol izlemeliyim ders çalışmada bunu bulamadım

Bana Yardımcı Olursanız Sevinirim
  2. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    bunun kesin bir yolu yok.Kendine hangisi uyarsa..

Ben planlı çalışırken yapamıyorum.Zaten gelip ödev yapıyorum.Sınava çalışıyorum.zaman bitiyor.Eğer ygs ye çalışıcaksan ek olarak bence şöyle yap;

herzaman okuldan sonra napıyorsan onu yap.Diyelim ki 2 saat boş mu kalıyorsun yada hiç boş vaktin olmuyor mu ? atıyorum 11 de uyuyorsun onu 11,5 yap yarım saat test çöz.Yada boş zamanından al bi yarım saat.Zaten 10.sınıfsın yani 2 yıl daha var.Şimdiden çalışman iyi ama kendini çok yormadan yap çünkü seneye ve ondan sonraki sene olabildiğinden çok yorulacaksın...

yani demek istediğim şu kendini çok yormadan ve önceden yaptıklarını kısmadan az az test çözmeye başla;)

umarım yardımcı olmuşumdur.
    Eşit Ağırlıkçı bunu beğendi.
  3. Yasemen*

Yasemen* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
    Ben 11. sınıf öğrencisiyim...
    Çeşitli sağlık sorunlarım var mesela...
    Planlı programlı çalışmaya çalışsamda bazen olmuyor.
    Ama yeterince çalışsarak geçen dönemde
    hem taktir aldım, hem YGS-LYS çalıştım, hemde dershanede denmelerinde koyduğum hedeflere ulaştım.

Tavsiyem:
    Günü gününe olmasa da ingilizceyi dersten sonra ne yaptıysan göz gezdirmen...
    Hani ezberleyerek değil de mantığını öğrenerek gidersen bu işi başarırsın gibime gidiyor...
    Ben geçen yıl ingilizceden kalmak üzereydim neredeyse :p

Bu yıl beş düştü bu yöntemle...
    Bir şey yapmıyorum...
    Eve gelince sadece hocanın yazdırdıklarına, kitapa aldığım notlara bakıyorum...
    Öyle... Sınavlarda da ne yaptığımı bilmeden yapıyorum ama öğrendiğimi anlıyorum...

YGS hazırlığında da:

-Bu yıl gördüğün konularda hiç problemin kalmasın.
    Atıyorum önüne gelen her polinom sorusunu çöz...
    Ya da eşit ağırlıkçısın sanırım.
    Biri sana bu yılın tarihinden bir soru sorduğunda yap...
    Bir pürüz kalmasın ki,
    Gelecek yıl dönüp sadece bir göz attığında bu konuları hatırlayabil...

Ama şiddetle tavsiye ediyorum:
    Kolay bir YGS- mat kitabı al...
    Bir de defter tut...
    Her konuya önce çalış.
    Sonra kitaptan testlerini bitir...
    Çözemediğin soruları hocalarına çözdür...
    O deftere kaydet..
    Neyi yanlış yapmış olduğunu dönüp baktığında gör...

2. döneme bir hafta kaldı...
    Ben kendimi artık 12. sınıf öğrencisi sayıyorum.
    Bazı arkadaşlarım hale YGS mat çalışıyor.
    Ben 10. sınıfta bitirdiğim için sadece göz atıp geçiyorum...

Tavsiyem bu :)
  4. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4
    teşeküller
    catlakliseli38
    o zaman sizin dediklerini uygualayacam
    ingilizce dersini peki o gün ders işledikten sonra yarım saat göz atsam yeterli olur sanırım değil mi
    Ygs Hazırlık sizin dediğinize göre lise 2 konularını çok iyi bilmem gerek o zaman bende lise 2 konularını ilk olarak başlıyayım diyorum
    tarih ise zaten ezberim iyi değil fakat yoruma dayalı sorularda çok iyi olduğumu söyleyebilirim

öznur 59
    evet bende zaten 2 senem daha olduğu için yavaş yavaş ama çok iyi kavrayarak geçmeyi düşünüyorum planlı çalışmayı deniyeceğim hatta kendime bir ders programı çıkardım

neyse o zaman sizin dediklerinizide gön önünde bulunudurup ikinci dönem öyle çalışacağım

teşeküller yardımcı olduğunuzu için arkadaşlar
    Özellikle İngilizce Konusunu Dikkate alacağım

5. !...Kbrr...!

!...Kbrr...! Üye

Beğenileri:
    313
    Ödül Puanları:
    16
    Hocan notunu yükseltmiş;ona çalıştığını hissettirmek için mutlaka derse katıl. Mesela akşamında 10 dakikanı ertesi günkü bölüme göz atmaya ayır. :)
  6. Yasemen*

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
    İngilizce için bence yarım saat fazla bile ama bak sen yarım saat :)

Ya 10. sınıf konuları önemli ama...
    Bizim için zaman daha önemli...
    Eğer bu yıl öğrendiğin konularda hangi ders olursa olsun bir çıkıntılık yaşamazsan,
    Problemin olmazsa sen diğer yıla çalışırken 10. sınıfa şöyle bir göz atarak geçebilirsin.
    O açıdan söylüyorum.

Dedidiğim gibi YGS mattan 1. tane kitap bitir bu yıl...
    Çok rahat ettiğini göreceksin...
  7. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4
    Benim İngilizeyi anlamam yarım saat sürer o yüzden yarım saat yazdım bence 10 dk ingilizce çalışsam bir şey anlamam o yüzden yarım saat çalışacağım
    mat ygs gelince ise bu yılın matematik kitabı var zaten ona ilk dönemin konuları bu ara tatilde çalıştım biraz şu an tam olarak ilk dönemin konularını tam olarak bittireceğim
    o zaman ygs matematik bu yılın konuları iyi bilmem için bu konulara ilk olarak bakmam gerek ve çözmem gerek diyorsunuz anladım teşeküller

!...Kbrr...!
    valla bende öyle yapacağım hiç bir şey bilmesem bile şu okuma parçalarını çevirmede kalksam yeterdir genede yeter ki kalkayım
    okulda tek sıkıntı çektiğim ders ingilizce diğerleri kolay neredeyse
    yarın ki bölüme göz atmayı deneyeceğim
    mutlaka
    teşeküller

inşallah bu sene bütün öğrenciler için mutlu bir sene geçer (Ders Bakımından)

zaten geçen senenin 9.sınıfın matematiği çok kolay hiç çalışmasam da olur ama ona da üç ay tatilinin yarısını zaman olarak ayrıayım
    geri kalan eğer lise 1 ve lise 2 konuları bitiğinden
    sizce üç ay tatilinin son 1 ayı da lise 3 matematik konularına bakayım okula hazırlık gibi
    bu arada çatlakliseli siz lise 3 e gidiyorsunuz dersler kolay mı yoksa zor mu
    ingilizce dersi var mı bunuda öğrenirsem süper olacak lise 3 te

çok çok teşeküller arkadaşlar
    (çalışan herkes umarım istediği hayallerini gerşeleştirmesi dileğiyle)
  8. Yasemen*

Beğenileri:
    826
    Ödül Puanları:
    0
    Ben baya geç cevap veriyorum ama...

Lise 3 bana göre kolay matematik olarak falan...
    Ben Anadolu Lisesiyim...
    İngilizce her yıl var bizde...

Ama diğerlerini bilmiyorum...

Bence yeni konu çalışmak verimli değil senin için...
    Eski konularda problem yaşamamak daha iyi bence :)

Sayfayı Paylaş