Yarınki Yazılımızda Çıkacak Bir Metin Var

Konu 'İngilizce 11. Sınıf' bölümünde Özel Üye Esra tarafından paylaşıldı.

1. Özel Üye Esra

Özel Üye Esra Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83

Diğerlerini anladım ama kırmızı ile belirttiğim yerleri tam anlayamadım. :(

You can start losing weight by adding a little more activity to your life. If you're not ready for a serious programme, start small. Every little bit of activity is important. If you move more, you burn more calories.

Turn off the TV: Once a week, turn off the TV and do something a little more physical. Play games with children or take a walk. Almost anthing will be more active than sitting on the couch.

Walk more: Look for small ways to walk more. If you take a bus, walk to the bus stop that is farther. If you don't have a dog, take your neighbour's dog for a walk. If you have little time, walk on your treadmill for 10 minutes before getting ready for work.

Do some chores: Shoveling snow, working in the garden, raking leaves, sweeping the floor... These kinds of activities may not be serious exercises, but they can keep you moving while getting your house in order.

Walk while you talk: If you're on the phone, walk around or even do some cleaning. This is a great way to say moving while doing something you enjoy.

Plan your life! Make a list of all the physical activities you do on a typical day. If you find that you spend your time sitting, make another list to move more! Get up from your seat each hour to stretch o walk, climb the stairs at work, etc. If you plan your life better, you will see that you can easily lose weight.
  2. nar çiçegi123

nar çiçegi123 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    Sen hayatının biraz daha fazla aktivite ekleyerek kilo başlayabilirsiniz. Eğer ciddi bir program için hazır değilseniz, küçük başlayabilirsiniz. Aktivitesinin her biraz önemlidir. Daha fazla hareket ederseniz, daha fazla kalori yakmak.

TV'yi kapatın: Haftada bir, biraz daha fiziksel bir şey yok TV'yi. Çocuklarla oyun oynamak veya bir yürüyüş yapın. Neredeyse anthing kanepede oturan daha etkin olacaktır.

Daha fazla yürüyün: Daha fazla yürümek küçük yollarını arayın. Bir otobüs alırsak, daha uzak olan otobüs durağına yürüyerek. Eğer bir köpek yoksa, bir yürüyüş için komşunuzun köpeği alır. Eğer biraz zaman varsa, iş için hazırlanıyoruz önce 10 dakika boyunca koşu bandında yürüyün.

Bazı işleri yapın: kürekle kar, bahçede çalışan, yan yatan yaprakları, zemin süpürme ... Bu tür etkinliklere ciddi egzersizleri olmayabilir, ama onlar için evinizi alırken sizi hareket tutabilirsiniz.

Konuşurken yürüyün: Eğer telefonda iseniz, yürürken, hatta biraz temizlik yapmak. Bu zevk bir şey yaparken hareket söylemek için harika bir yoldur.

Hayatınızı planlayın! Eğer tipik bir gün yapmak tüm fiziksel etkinliklerin bir listesini yapın. Size zaman oturma harcamak olduğunu fark ederseniz, başka bir liste daha fazla hareket yapmak! Daha iyi yaşam planlıyorsanız o yürüyüş germek için koltuğundan her saat Kalk, işyerinde merdiven tırmanmak gibi, size kolayca kilo görecek.

yardım edebilldiysem ne mutlu
  3. Özel Üye Esra

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83
    :gap: Tüm çeviri sitelerini dolaştım ve bu da bunların sonuçlarından bir tanesi.

Ben insan çevirisi istiyorum. Öyle olduğu yerde ben kendim çevirirdim. :) Tam anlamı gerek bana.
    Yine de sağol canım düşündüğün için. ;)
    nar çiçegi123 bunu beğendi.
  4. Özel Üye Esra

Beğenileri:
    465
    Ödül Puanları:
    83
    Çevirinin tam olmasını boşverdim. Asıl, sınavda çıkacak konu şöyledir:
    Metinde geçen cümleleri, "I totally disagree with this statement ........... because .............." ya da "I don't agree with statement ............... because ................." ile tamamlamamız istenecekmiş. Aklıma bir şey gelmiyor. :(

Ve bu kadar.
  5. nar çiçegi123

nar çiçegi123 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    0
    yani benimki işe yaramadı :D
  6. Moderatör Burcu

Moderatör Burcu Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    827
    Ödül Puanları:
    93
    1. kırmızıda ; eğer otobüse bineceksen , en uzaktaki otobüs durağına git diyor.
    2. kırmızıda; Bu bir şeyler yaparken hareket etmenin en eğlenceli yoludur diyor.

Hepsini çevirmek isterdim ama vaktim yok canım :/
    Özel Üye Esra bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş