*YAŞ 15 BUNALIMINDAYIM!..*

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde elif_14 tarafından paylaşıldı.

1. elif_14

elif_14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1

15 yaş; ergenlik çağının en hassas, en kompleksli dönemi. Alıngan, sinirli, titiz, ukala, kendini beğenmiş, umursamaz, pasaklı… Böyle devam eder cins cins 15 yaş huyları.
    Aman ona dokunmayın ağlar, sakın bir şey söyleme sinirlidir, elbisesini kirlettin çıldıracak, o her şeyi bildiğini sanır… Duyarız, duyarım bu lafları sık sık. Neymiş on beş yaşındaymışım; bunalımdaymışım; bir de bunalmaya izin olsa dert değil.
    Sabah kalkmak, okula gitmek işkence, hele bir de dersler çekilmez. Allah’ım ne sıkıcı Matematik dersi, Edebiyat, Fizik, Kimya… Kim uydurmuş Allah aşkına bunları. Hayır, eğer bunları bulan da on altı yaş bunalımındaysa anlayacağım da, yok kırk altı yaş bunalımındaysa anlayamam, çünkü ben on beş yaşındayım. Hele bir de yazılılarda kopya çekememek, matematikten sözlüye kalkıp tahtayla uzun bir süre aşk yaşamaya mecbur bırakılmak, not defterinde kocaman bir sıfır görmek içler acısı.
    “Bugün arkadaşlarla dışarı çıkacağım!”dersin, “Bende gelip şu arkadaşlarınla tanışayım.” derler. “Sadece arkadaşlarım.” dersin, “Ne o bizden utanıyor musun?” derler. “Bugün çok hastayım, başım ağrıyor.” dersin “Daha yaşın kaç, gençsin.”derler. Sanki benim hücrelerimin yorulmaya, Çin gribi kapmaya hakkı yok. “Derslere çalışmam gerekiyor, başka şeyle uğraşamam.”dersin, “Şu işleri bitir sonra halledersin.”derler, “ÂŞIK OLDUM.”dersin ya da diyemezsin çünkü sonunda ne olur bilinmez. Böyle devam edip gider dersin ve derler. Bunca şeyden sonra da yapmamız gereken tek şey bunalmak.
    Kahretsin ben onu SEVİYORUM, o beni sevmiyor derdi başlar tam on beş(on altıda olur fark etmez) yaşındayken sevmek de zaten merdivenden tepe takla düşmek gibi. Ona kendimi nasıl beğendirsem, saçlarımı nasıl yapsam, ne giysem, onun hoşuna gider miyim derdi. Sonra bir de adam akıllı bir arkadaş lazım ki kafayı yemeyecek cinsten olsun. “Çünkü sürekli bana baktı mı? Beni seviyor mudur? Acaba benimle ilgilenir mi?” gibi hiç nefes almadan, maratonlaşmışçasına ara vermeden sorulan sorulara cevap vermeli. Tabii o da on beş yaş bunalımı takılmıyorsa. Bir de paranoya var, ona tutuldun mu yandın.
    Arkadaşlarım beni sevmiyor, arkamdan konuştular mı, bana mı gülüyorlar, benimle alay mı ediyorlar, acaba komik mi görünüyorum, soruları yer bitirir beynimizi. Birde gerçek olsa dert değil.
    Sonra dışarı çıkma şansımız vardır. Haftada bir veya iki defa. Milli piyango çekilişine katılmış gibi olursun izin isterken belki şans gülerde numaralar tutar. Sıkıla sıkıla iki büklüm olmuş halde gidersin, evet-hayır yarışmasında hissedebilirsin bir an kendini, çünkü sorular başlar art arda. Neyse Çin işkencesine uğramadan bunalımı yaşamak şansı da tanınmış. Bunalıma girmek on beş yaşın gerektirdiği şeylerden biri ya da öyle gerektiğini düşünüyoruz. Şimdi bunalıma girmenin zamanı mı?........
    :confused::rolleyes:
    GriL53, şekerkıs ve !...Kbrr...! bunu beğendi.
  2. zeynep.n.uçar

zeynep.n.uçar Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    6
    gerçekten çok güzel bir yazı ben tam 15 yaşındayım ve dediklerin eksiksiz bende var..
  3. zeynep.n.uçar

zeynep.n.uçar Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    6
    şimdi benim yine aklım takılıdı off off
  4. elif_14

elif_14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    ne oldukiii....?? :s
  5. zeynep.n.uçar

zeynep.n.uçar Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    6
    benim arkadaş ilişkilerim hep öle....aşk maşk işine kapam takıldı..
  6. elif_14

elif_14 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    1
    hmm...anladım canım...:)
  7. berna_66

berna_66 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    29
    valla 15 yasımda hiç böyle seyler yasamadım ben biraz daha deliydim okadar büyüdümmü ne?:D 18 oldum da:D:D
  8. zeynep.n.uçar

zeynep.n.uçar Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    6
  9. berna_66

berna_66 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    29