Yaşamla ölüm ÇİZGİSİ !

Konu 'Sizin Yazınız' bölümünde ◊ΘGöKKuŞΘ◊ tarafından paylaşıldı.

1. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

◊ΘGöKKuŞΘ◊ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16

.

Yaşam ve ölüm çizgisi

Doğarsın, çevrendeki gülücüklerle büyürsün veya hırçın bir dönem geçirirsin. Anlamaya çalışırsın çevrendekileri. Zamanla her şeyi öğrenirsin. Sevgiyi , aşkı, ihaneti , vurdum duymazlığı , acıyı. Mutluluğu öğrenmeye çalışırsın arada kötüyüde , iyiyide kavrarsın her seferinde. Yaşam diyelim bunun adına. Büyüdükçe zorlaştığını fark ettiğin , çekilmez hale gelen bazen çekip gitmeyi , camlardan atlayıp belki de küçük birkaç hap içip sonsuza sürüklenmek.. Yaşamla , her anını zenginleştiren biriysen de daha fazla istersin her seferinde. Doymazsın , bıkmazsın gelip geçicek dersin ..

Sonra birgün gelir artık ya hastasın , yada her anını acıyla veya yaşam dolu geçirdiğin , sonsuz dediğin sona gelirsin. Geride bırakacağın en fazla , insanların aklındaki sensindir. Yanına götüreceğin ise boyun kadar dikişsiz kumaş parçasıdır. Toprağa girmeden , olup bitenleri görürsün. Arkandan ağlayanları , feryat edenleri , eriyip yok olucak dereceye gelenleri .. Toprağa girersin ve derin uykuya dalarsın çağırcakları ana kadar.

Diğer taraftan da yaşamla ölüm çizgisi var. Onlarda arkanda bırakdığın bedeninden parçalardır. Ailen , yakınların kısaca çevren. Peki neden yaşamla ölüm çizgisi ? Niçin böyle bir ad ? Yaşama adım attığında sevinenler , Yaşama veda ettiğinde üzülenler .. Hayatın kaidesi bu değimli ? Ceddin , ananelerin , kardeşlerin , ablaların hepsi gelip göçmediler mi ,göçmeyecekler mi ? Sevindiğinde bir zaman sonra üzülmeyecekmisin ? Her seferinde yapdığın , pişmanlık duyduğun şeyleri hatırlayıp –keşke yapmasaydım mı diyeceksin ? Yarın bende onlar gibi gideceğim demiyecekmisin ? Hayatın menfaatlerine göz mü yumucaksın ? Hep kazanan taraf hayat mı olucak ? Daha fazla dağılmadan , her an göçüp gitmeden düzenleyelim kendimizi. Tutunalım hayata . İspatı olmayan vakitsiz, zamansız , meşgalesin şeylerle vakit harcamayalım. Ne ki boş şeyler uğruna. Her kalemi elime aldığımda , yazmak istediğim şeyler… Ne olur sizde duyun sesimi ! Bitmeyen , tükenmeyen seslerime yardım edin. Duymayanların yüreklerini sızlatın. Akan göz yaşlarını tebessümle doldurun. Size sesleniyorum .. Sizde kulak verin!

.
  2. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    GüzeL yazmışsın..

Emeğine sağLık kardeşim.. ;)
  3. nazmiye61

nazmiye61 Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    16
    çoK güzeL anLatıLmış ya ..çok guzeL :)
  4. sivaslı hicran

sivaslı hicran Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    süper olmuş...... :D
  5. (¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯)

(¯` ¤♥N!$@♥¤ ´¯) Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel olmuş yüreğine sağlık kardeşim:D
  6. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Teşekkürler arkadaşlar. Yorumlarınızı görmek ne güzel :D
  7. eliiff

eliiff Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tebrikler seninde emeğine, kalemine sağlık arkadaşım...
  8. ◊ΘGöKKuŞΘ◊

Beğenileri:
    649
    Ödül Puanları:
    16
    Teşekkürler dostum. Yorumun için sağol. :)
  9. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    tebrikler güzel yazmışsın :330:
  10. ∂iαвiαη~lρ

∂iαвiαη~lρ Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    726
    Ödül Puanları: