yeni taze taze 2.dönem 1.yazılı soruları cevapları

Konu 'Türk Edebiyatı 9. Sınıf Yazılı Soruları' bölümünde serdars tarafından paylaşıldı.

?

SORULARI NASIL BULDUNUZ

1. GÜZEL

23,1%
  2. BERBAT

30,8%
  3. DEV***** BEKLİYORUZ

15,4%
  4. GERÇEKTEN ÇOK SAĞOL

30,8%
  1. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0

hemen yazıyorum teşekkürrü unutmayalım

1.Şiir tütleri nelerdir didaktik şiiri açıklayınız

cevap :Lirik didaktik pastorel satirik dramatik didaktirk şiir : aşk özlem hasret gibi konualrın işlendiği şiir türüdür

2. Metindeki bakış açılarını yazınız ilahi bakış açısını açıklayınız

cevap :İlahi bakış açısı kahraman bakış açısı gözlemci bakış açısı ilahi bakış açısı : metinedeki tüm düşünleri bilen bakış açısıdır

3. masal ile destan arasındaki farklar nelerdir

cevap : Masal konuları çeşitli olmasına rağmen destan konularında kahramanlığa fazla yer verilir. Umumiyetle milletlerin mazisindeki önemli olaylar ve büyük kahramanlar etrafında destanlar teşekkül eder.

2. Masal kahramanlarının hayali olmasına karşılık destan kahramanlarını biz tarih sayfalarında bulabiliriz. Oğuz Kağan gibi.

3. Destanlar daha hacimli olurlar. Pek çok olayın anlatıldığı destanların hacimleri de uygun olarak geniş bir yer kaplar.

4. Destanlar manzum olurlar, masallardaki durum ise tamamıyla tersidir. Masallarda manzum kısımlar yok denecek kadar azdır.

5. Masalların benzerlerine başka milletlerde de rastlanıldığı halde destanlarda durum farklıdır. Destanlar millidir. Bir millete aittir.

soru 4.Hikayenin b**ümleri nelerdir

cevap : serim düğüm çözüm

soru 5.Halk hikayelkerinin türleri nelerdir

cevap : aşk hikayeleri dini -tarihi halak hikayeleri kahramanlık halak hikayeleri destani halak hikayeleri

KOLAY GELSİN DİYECEĞİMDE OKUN NOTTUTUN ANLAYIN YORUMLAYIN ÜRETİN ÇÖZÜN :)

EMEĞE SAYGI
    tembelcocuk ve cakım bunu beğendi.
  2. tembelcocuk

tembelcocuk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilk başta emegine saglık ama bir bilgiyi yanlış vermişsin. Didaktik şiir : bir bilgiyi aşılamak veya belli bir konuda öğüt,bilgi vermek, bir ahlaki ders çıkarmak amacıyla öğretici nitelikte yazılan , duygu yönü az olan şiir türüdür.
  3. serdars

serdars Üye

Beğenileri:
    85
    Ödül Puanları:
    0
    E vet kardeşim bende sonraadan fark ettim soruları başka sınıfdan almıştım bundandolayıda yanlış yazdım cevabı hem yazılıda hemde burda
  4. Eşit Ağırlıkçı

Eşit Ağırlıkçı Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    4
    Sorular kolaymış
    iyi geçmiştir sanırım sizinki

sorularda güzeldi

Sayfayı Paylaş