Yeniden mükemmel fıkralarla her gün 3 yeni fıkra

Konu 'Fıkra-Komik Yazılar' bölümünde emrekurt tarafından paylaşıldı.

1. emrekurt

emrekurt Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0

ISITTA İÇELİM

TemeL Kahveye giDeR soğuK çay vaR mı Die soRaR "yok" cevabını aLıR eRTesi qün TeKRaR Kahveye qiDeR yine soğuK çay waR mı Die soRaR ve yine yok cevbını aLıR TeMeL qeLmeDen Kahveci çayı soğuTuR TemeL qeLiR we soRaR: -SoquK cay waR mı -var -ısıTTa içeLim xD xD

şimdi geldim

dursun yolda giderken bir binanın önünde kalabalık görür kalabalığı yararak bir bakarki temel yerde kıvranıyo ula temel ne oldi sağ temel pilmayrum pente şimdi çeldum

HACİM NEDİR?

ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERİNE SORAR HACİM NEDİR?BİR ÖRNEK VERİN.HACİM HACDAN GELENLERE DENİR.ÖRNEK:HOŞGELDİN HACİM....

Vururum Komutanim

Gunun birinde komutanla askeri konusuyorlarmis Komutan: Asker demis savas esnasinda bir dusman gorursen neyaparsin demis. Asker: Vururum Komutanim demis. Komutan: Afferim Oglum Demis. Komutan: Peki demis bir dusman ordusu gorursen neyaprsin? Asker: Vururum Komutanim demis. Komutan: Hayir oglum, kosup karargaha haber verirsin demis. Komutan: Peki demis bir inek gorusen ne yaparsin demis? Asker: Vururum Komutanim demis. Komutan: Hayir oglum demis, boynuzlarindan tutup karargaha getirirsin demis. Komutan: Peki demis savas esnasinda beni gorursen neyaparsin demis? Asker: Vururum Komutanim. Komutan: Olurmu canim ben senin komutaninim demis; Asker: Kosup karargaha haber veririm demis. Komutan: Olurmus canim ben dusman ordusu degilimki demis. Asker: Haaa.... boynuzlarindan tutup karargaha getiririm komutanim demis.

Temel Deri Ayakkabı Alırsa

Temel birgün ayakkabı almak üzere mağazaya gider.Mağazada deri,bot cinsinden güzel bir ayakkab gözüne ı takılır.Ürünü alır ve ödemesini yapmak için kasaya gider. Temel:Ürünün fiyatı 43 liraydı demi? Kasiyer:Ne münasebet..Elinizdeki ayakkabı gerçek deri ve çok kaliteli bir ayakkabı indirimli fiyatı da 180 lira..43 lirayı da nereden çıkardınız? Temel:Kutunun altında ''Size 43''yazıyorda ondan.

deliler hastanesi..

birgün bir deliler hastanesinin duvarına doktorlar kapı resmi çizmiş tüm deliler kapıyı açmayan çalışmış birdeli kapıyı açmaya çalşmıyormuş açanlara gülüyormuş doktorlar gidip sormuşlar sen niye açmıyorsun kapıyı çünkü kapının anahtarı bende

12,10,2010 tarihli En yeni fıkralar

temal askerde

temel askerdeymıs komutan sormus:temel dusman askerı sağdan geliyo ne yaparsın,vururum onu komutanım,önden gelıyor ne yaparsın vururum onu komutanım,arkadan gelıyor ne yaparsın vururum onu komutanım, dusman askeri yukarardan gelıo ne yaparsın vururum onu komutanım, dusman askeri soldan gelıo ne yaparsın, temel sınırlenır ve komutana doner komutanım vatanın tek askeri ben miyi

Sağır,kor,topal

Birgun sağır kor ve topal bir bahçeye girmişler.Elma ağacı görmüşler. Birkactane koparirken,kor; hey cocuklar koşun bahçenin sahibi geliyo demiş. Sağır;evet sesini duyuyorum demiş. Topal;canını seven koşsun demiş. zuhaha

Uyanık Kayserili

GÖZLERİ GÖRMEYEN ,BEKAR VE FAKİR KAYSERİLİYE BİR CİN ÇIKAGELMİŞ.-BENDEN BİR ŞEY DİLE,YERİNE GETİRECEYİM;FAKAT TEK BİR ŞEY DİLEME HAKKIN VAR DEMİŞ.KAYSERİLİ DÜŞÜNMÜŞ,TAŞINMIŞ....GÖZLERİNİ Mİ İSTESİN,ZENGİNLİK Mİ İSTESİN,EVLENMEK Mİ İSTESİN....SONUNDA CİNE ŞUNU DEMİŞ:-OĞLUMU,ALTINLARIMI SAYARKEN GÖRMEK İSTİYORUM!

Her gün 3 yeni fıkra

13,10,2010 tarihli fıkralar

ISITTA İÇELİM

TemeL Kahveye giDeR soğuK çay vaR mı Die soRaR "yok" cevabını aLıR eRTesi qün TeKRaR Kahveye qiDeR yine soğuK çay waR mı Die soRaR ve yine yok cevbını aLıR TeMeL qeLmeDen Kahveci çayı soğuTuR TemeL qeLiR we soRaR: -SoquK cay waR mı -var -ısıTTa içeLim xD xD

şimdi geldim

dursun yolda giderken bir binanın önünde kalabalık görür kalabalığı yararak bir bakarki temel yerde kıvranıyo ula temel ne oldi sağ temel pilmayrum pente şimdi çeldum

HACİM NEDİR?

ÖĞRETMEN ÖĞRENCİLERİNE SORAR HACİM NEDİR?BİR ÖRNEK VERİN.HACİM HACDAN GELENLERE DENİR.ÖRNEK:HOŞGELDİN HACİM....

Titanik

Zencinin biri Türkiye’ye gelecekmiş.
    Gelmek üzere yola çıktığında pasaportunu kaybettiğini anlamış.
    Üzgün üzgün yürürken yerde bir pasaport bulmuş.
    Üzerinde Leonardo Di Caprio yazıyormuş.
    Çaktırmadan pasaportu atmış cebine düşmüş yola.
    …Kapıkule’ye geldiğinde gümrük memurları Temel ve Dursun zenciye
    pasaport sormuşlar.
    Zenci yerde bulduğu pasaportu Temel’e vermiş.
    Temel uzun uzun pasaporta bakmış.
    Sonra zenciye bakmış,dönüp Dursun’a sormuş:
    - Ula Dursun, Titanic Batti miydii, Yandi miydii….:)

Kayseri’ linin ölüm ilanı

Kayserili’nin eşi ölmüş, Gazeteye gitmiş..
    En ucuzundan standart bir ilan verme…k istemiş
    Önüne konan kağıda istediği ilanı yazmış:
    “Ayşe’yi kaybettim.Üzgünüm”
    İlan görevlisi ilanı görünce uyarmış,
    “İsterseniz 6 kelimeye kadar uzatabilirsiniz
    Üç kelime daha hakkınız var”
    Kayserili “Aynı paraya mı?” demiş..
    Görevli “Evet aynı paraya” diyince
    Kayserili üç kelime daha eklemiş:
    “Satılık Toyota var” ..

her gün 3 yeni fıkra

16,10,2010 fıkraları

Uçakta sohbet

Uçağın havalanmasını beklerken adamın yanında oturan diğer yolcu, adama dönmüş ve
    - Biliyor musunuz,… bir yerde okumuştum eğer yolculuk esnasında yanınızdaki ile sohbet ederseniz, seyahat süresi daha kısa geliyormuş insana.
    Kucağındaki kitabı okumak üzere yeni açmış adam,kitabı yavaşça kapatmış ve adama;
    - Hangi konuda sohbet etmek istersiniz?
    - Bilmem ki, nükleer enerji konusunda konuşmak istermisiniz?

- Olabilir, bu ilginç bir konu olabilir ancak nükleer enerji konusuna girmeden önce size başka bir soru sorayım. Bir at, bir inek ve bir keçi, üçü de ot yiyerek beslenmelerine rağmen, keçi misket şeklinde,inek sıvı şeklinde, at ise kurutulmuş ot şeklinde dışkılar. Sizce neden?
    Sohbet etmek isteyen adam, hayretle bakmış;
    - Hiçbir şey aklıma gelmiyor, bilmiyorum.
    Kitabını okumak isteyen adam;
    - Hiç bir *** hakkında bilgin yoksa ne demeye nükleer enerji konusunda sohbet etmek istedin?

Kaz göndersem

Çok soğuk bir kış günü padişah, tebdil’i kıyafet gezmeye karar vermiş. Yanına ba…şvezirini alıp yola çıkmış. Bir dere kenarında çalışan yaşlı bir adam görmüşler. Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormuş. Padişah, ihtiyarı selamlamış: – “Selamünaleyküm ey pir’i fani…” – “Aleykümselam ey serdar’ı cihan…” Padişah sormuş: – “Altılarda ne yaptın?” – “Altıya altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor…” Padişah gene sormuş: – “Geceleri kalkmadın mı ?” – “Kalktık…Lakin, ellere yaradı…” Padişah gülmüş: – “Bir kaz göndersem yolar mısın ?” – “Hem de ciyaklatmadan…” Padişahla başvezir adamın yanından ayrılıp yola koyulmuşlar. Padişah başvezire dönmüş: – “Ne konuştuğumuzu anladın mı?” – “Hayır padişahım…” Padişah sinirlenmiş. “Bu akşama kadar ne konuştuğumuzu anlamazsan kelleni alırım.” Korkuya kapılan başvezir, padişahı saraya bıraktıktan sonra telaşla dere kenarına dönmüş. Bakmış adam hala orada çalışıyor: – “Ne konuştunuz siz padişahla?” Adam, başveziri şöyle bir süzmüş: – “Kusura bakma. Bedava söyleyemem. Ver bir yüz altın söyleyeyim.” Başvezir, yüz altın vermiş: – “Sen padişahı, serdar’ı cihan, diye selamladın. Nereden anladın padişah olduğunu?” – “Ben dericiyim. Onun sırtındaki kürkü padişahtan başkası giyemezdi.” Vezir kafasını kaşımış… – “Peki, altılara altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor ne demek?” Adam, bu soruya cevap vermek için de bir yüz altın daha almış: – “Padişah, altı aylık yaz döneminde çalışmadın mı ki, kiş günü çalışıyorsun, diye sordu. Ben de, yalnızca altı ay yaz değil, altı ay da kış çalışmazsak, yemek bulamıyoruz dedim.” Vezir bir soru daha sormuş: – “Geceleri kalkmadın mı ne demek?” Adam bir yüz altın daha almış: – “Çocukların yok mu diye sordu. Var, ama hepsi kız. Evlendiler, başkasına yaradılar, dedim.” Vezir gene kafasını sallamış… – “Bir de kaz gönderirsem dedi, o ne demek…” Adam gülmüş: – “Onu da sen bul…”

ROMAN YAZMIŞ

Bir akıl hastanesinde bir deli, öteki deliye:
    - Ben bir roman yazdım, al oku; bakalım beğenecek misin, demiş.
    Ve kendisine kalınca bir kitap vermiş.
    Öteki deli, bir hafta boyunca okumuş romanı. Sonunda arkadaşı deliye:
    - Romanın çok ilginç, demiş; yalnız biraz kalabalık, çok isim var içinde.
    Kitabı veren deli:
    - Al, demiş, ikinci cildini de oku.
    Ve kalınca bir kitap daha vermiş.
    Yine aradan bir zaman geçmiş. Romanın ikinci cildini de alan deli:
    - Bunu da okudum, demiş; gerçekten çok ilginç ama, bu da çok kalabalık; çok isim var içinde...
    O sırada akıl hastanesinin doktoru gelmiş üstlerine:
    - Verin bakayım, demiş, o telefon rehberlerini. Ne zaman aldınız bunları; ben de kaç gündür onları arıyordum

her gün yeni fıkra......:)
  2. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    güzellermiş............
  3. emrekurt

emrekurt Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    fıkra

ELLEM GULLEM

Rahmetli Naim Hoca camide vaaz verirken ,sırtını duvara ya da direğe dayayıp uyuyanlara kızar , sağ işaret parmağını sol dirseğine getirip şöyle dermiş : Müslüman ahan bele gedayıf dolmalarıni götürirsiz, gelir camide de hır hır uyursiz, hele gahın uşah,gahın, ellem gullem etmeyin

Tam_Olarak_Bilmiyorum_Ama

Öğretmen derste Ali'ye sorar: - İngiltere nerededir? Ali: - Bilmiyorum, öğretmenim. Öğretmen: - Git evdekilere sor, yarın tekrar soracağım. Ali eve gelir ve babasına sorar. Babasi: - Tam olarak bende bilmiyorum nerde diye, ama çok uzakta olamaz, çünkü bizim şirkette bir tane İngiliz calışıyor, işe yürüyerek geliyor.
  4. ∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє

∂єνιℓѕ α∂νσ¢αтє Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    331
    Ödül Puanları:
    0
  5. emrekurt

emrekurt Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    adamın biri askere gider .herkes birbirine ne iş yaptığını sorar.
    sırasıyla terzi, bakkal, berber,b izimkine sıra geldiğinde ben:
    -İDDACIYIM ve hayatımı bununla kazanıyorum der.
    ve herkesle iddaya girişir. bütün bölüğü soyar soğana çevirir.

bölük komutanı bundan bıkar ve bunu başka bir bölüğe yollar.
    diğer bölük komutanını arar uyarır. sana bir asker yolluyorum ama sakın onunla iddaya girişme der. ama diğer bölük komutanıda çok iddacıdır. askeri yanına çağırır.

hadi seninle iddaya girişelim ama soruyu ben sorarım der. asker hemen kabul eder. komutan askere benim karımın götünde kaç ben var der. asker iki der. komutan üç der.kadına bakarlar gerçektende üç ben vardır .yeni komutan eski komutana telefon açar:
    -hani senin asker çok iddacıydı onunla karmın götündeki benlerin
    sayısına iddaya giriştik ben kazandım der

eski komutan kahkaha atar.
    -oda zaten bizim bölüğün tüm askerleriğle komutanın karısının götünü görmek için iddaya girişmişti der.
  6. !!emine!!

!!emine!! Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    94
    Yer:
    Istanbul
    fıkraların gerçekten güzel ama.....kusura bakma sondaki biraz ahlak dışı olmuş....ama fıkralar çok güzel.:330:devamını dilerim
  7. emrekurt

emrekurt Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Roman yazmis

Bir akil hastanesinde bir deli, öteki deliye:
    - Ben bir roman yazdim, al oku; bakalim begenecek misin, demis.
    Ve kendisine kalinca bir kitap vermis.
    Öteki deli, bir hafta boyunca okumus romani. Sonunda arkadasi deliye:
    - Romanin çok ilginç, demis; yalniz biraz kalabalik, çok isim var içinde.
    Kitabi veren deli:
    - Al, demis, ikinci cildini de oku.
    Ve kalinca bir kitap daha vermis.
    Yine aradan bir zaman geçmis. Romanin ikinci cildini de alan deli:
    - Bunu da okudum, demis; gerçekten çok ilginç ama, bu da çok kalabalik; çok isim var içinde...
    O sirada akil hastanesinin doktoru gelmis üstlerine:
    - Verin bakayim, demis, o telefon rehberlerini. Ne zaman aldiniz bunlari; ben de kaç gündür onlari ariyordum
  8. ceh.13

ceh.13 Forumdan Uzaklaştırıldı

Beğenileri:
    113
    Ödül Puanları:
    0
    Fıkralar güzel ama fıkraları yayınlama biçimini beğenmedim çok karma karışık
    Başlıkları renkli fıkradaki komik yerleri kalın ve biraz daha noktalama işareti kullanarak daha güzel olabilirdi :)
    vulnerable bunu beğendi.
  9. [†‡†..éda..†‡†]

[†‡†..éda..†‡†] Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
  10. cerend

cerend Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    bu fıkra biraz şey ama yinede çok komik...

Sayfayı Paylaş