YGS Başvurudunu Annesi Yapınca

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

Malatya'da YGS’ye başvuran Nihal Çalışkan adlı öğrenci giriş belgesinde kendisinin yerine annesinin fotoğrafı basıldığını görünce şaşkına uğradı.

19 yaşındaki Nihal Çalışkan, ÖSYM'nin internet sitesinden YGS giriş belgesinin çıktısını aldı. Çalışkan, kendi kimlik bilgilerinin yer aldığı belgede annesinin fotoğrafını görünce şaşırdı. Yanlışlık olduğunu anlayan Çalışkan, bunun düzeltilmesi için ÖSYM'ye başvurdu.

Nihal Çalışkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayali olan eczacılık fakültesine girmek için üç yıldır YGS'ye hazırlandığını söyledi. YGS giriş belgesini ÖSYM'nin internet sitesinden aldığını aktaran Çalışkan, kendi kimlik bilgilerinin olduğu belgede annesinin fotoğrafını görünce şaşırdığını belirterek, ''Rahatsız olduğum için 19 Ocak 2013 tarihinde üniversite sınavına giriş kaydımı yapması için annemi okula gönderdim. Annem benim kimliğimi vererek kayıt işlemlerimi yaptırmış. Oradaki görevli, kayıt işlemlerinden sonra annemin fotoğrafını çekmiş'' iddiasında bulundu.

Yanlışlığın buradan kaynaklanmış olabileceğini savunan Çalışkan, hatanın düzeltilmesi için ÖSYM'ye itiraz dilekçesiyle müracaat ettiğini bildirdi.

Çalışkan, ''Sınava yalnızca bir hafta var. Üç yıldan beri bu sınava hazırlanıyorum. Sorunun çözülmesini istiyorum ve yetkililerden yardım bekliyorum'' dedi.

Özlem bunu beğendi.
  2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    annesi çekmeyin falan dememiş mi ?
    fotoğrafı çekenin amacı ne ayrıca :/

çözülür umarım sorun..​
  3. 1907fb1907

1907fb1907 Üye

Beğenileri:
    215
    Ödül Puanları:
    0
    yazık ya..üçüncü yıl ya daha da kötü olur kız için...
  4. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113
    Kalem kutularına '' Emeğiniz Ematemizdir.. '' yazanlar umarım bu sorunu halleder.
    3 senelik bir emek.
    Özlem bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş