ygs'ye hazırlanmak

Konu 'YGS - LYS Destek' bölümünde aylavvyu_xd tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9

arkadaşlar benim de ygsye hazırlıkta sıkıntılarım var.anadolu lisesi öğrencisiyim,11. sınıfım.okulumda ygs'yi bitirip 12. sınıf çalışan arkadaşlarım var.ben ise ygs matematik hariç daha ygs konularına çalışmadım.ondan da sadece 1 kitap bitirdim.ama 12. sınıf matematiğine çalışmaya başladım.hedefim yüksek o yüzden daha sıkı çalışmam gerekiyor.benim size sorum 11. sınıftayken nasıl çalıştınız,kaç kitap bitirdiniz,günde kaç soru çözdünüz,ygs denemesi çözdünüz mü,ders programı yaparak mı çalıştınız? vs.bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
  2. aylavvyu_xd

aylavvyu_xd Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    9
    kimse yardım etmeyecek mi?
  3. etütodası.biz

etütodası.biz Üye

Beğenileri:
    301
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen yazarsanız benim için de faydası olacak.
    Eşit ağırlık bu arada.
  4. VetH.

VetH. Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    0
    Aradan 1 yıl geçmiş ama başkalarına faydalı olması açısından yazmak istedim.

Ben şu an 12. sınıf öğrencisiyim. YGS ağırlıklı, LYS destekli çalışıyorum. 11. sınıf öğrencisinin şu zamanda 12. sınıf derslerine değil, 11. sınıf derslerine çalışması daha uygun olacağını düşünüyorum. Önce 11. sınıfın konularını tamamlayın, anlayın ki hem yazılılarınızda size yardımcı olsun, hem de 1 sene sonra lys çalışırken sıkıntı çekmeyin. Çünkü daha önceden anladığınız bir konu 2. sefer çalıştığınızda kafanıza daha rahat girecektir.

Eğer 11'i hallettiğinizi düşünüyorsanız, hafta sonu tatillerinde, boş vakitlerinizde 9. ve 10. sınıftaki eksiklerinizi kapamaya çalışın. Acele etmeyin. Çok soru çözeceğim telaşına girmeyin. Klasik olacak ama önemli olan çok soru çözmek değil, hakkıyla, anlayarak, verimli çözmektir. Sadece çok soru çözmek için çözen bir insan kendini motive eder ama bu ona çalışmalarında hiçbir fayda sağlamaz. O yüzden amacınız kitap bitirmek, çok soru çözmek değil, konuyu kavratacak ve eksik bırakmayacak ölçüde soru çözmektir.

12. sınıf dersleri hem kolaydır hem de diğer yıllara göre daha az konu barındırır. O dersleri seneye gerek okulda, gerek dershane de zaten rahatlıkla halledebilirsiniz.

Sözün özü, önce 11. sınıfı bitirin, kalan vakitlerinizde 9-10 çalışın. Benim tavsiyem budur. Faydası olması dileğimle...
    ziynet yavuz, Moderatör Burcu ve Lethe bunu beğendi.
  5. Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük
    Ben sadece yattım diyecem de şimdi biraz kötü örnek olacam bende :) Ama bende şöyle bir durum söz konusu ki arkadaşlarımın o kadar çalışıp matematikden yaptıkları neti ben çalışmadna yapıyordum bunun sonucunda matematik ygs 38 net idi zaten :)
    Ben yapmadım ama sana tavsiyem şu yeteneğin hangi derse bul zayıf olan tarafa ağırlık ver ama yeteneğinide körelmesine izin verme.
    Ve anı yaşa sınav herşey değil ilk önce herşeyi dengeli yapmayı öğren ;)
    ziynet yavuz bunu beğendi.
  6. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Aradan 1 yıl geçmiş ama başkalarına faydalı olması açısından yazmak istedim.

Ben şu an 12. sınıf öğrencisiyim. YGS ağırlıklı, LYS destekli çalışıyorum. 11. sınıf öğrencisinin şu zamanda 12. sınıf derslerine değil, 11. sınıf derslerine çalışması daha uygun olacağını düşünüyorum. Önce 11. sınıfın konularını tamamlayın, anlayın ki hem yazılılarınızda size yardımcı olsun, hem de 1 sene sonra lys çalışırken sıkıntı çekmeyin. Çünkü daha önceden anladığınız bir konu 2. sefer çalıştığınızda kafanıza daha rahat girecektir.

Eğer 11'i hallettiğinizi düşünüyorsanız, hafta sonu tatillerinde, boş vakitlerinizde 9. ve 10. sınıftaki eksiklerinizi kapamaya çalışın. Acele etmeyin. Çok soru çözeceğim telaşına girmeyin. Klasik olacak ama önemli olan çok soru çözmek değil, hakkıyla, anlayarak, verimli çözmektir. Sadece çok soru çözmek için çözen bir insan kendini motive eder ama bu ona çalışmalarında hiçbir fayda sağlamaz. O yüzden amacınız kitap bitirmek, çok soru çözmek değil, konuyu kavratacak ve eksik bırakmayacak ölçüde soru çözmektir.

12. sınıf dersleri hem kolaydır hem de diğer yıllara göre daha az konu barındırır. O dersleri seneye gerek okulda, gerek dershane de zaten rahatlıkla halledebilirsiniz.

Sözün özü, önce 11. sınıfı bitirin, kalan vakitlerinizde 9-10 çalışın. Benim tavsiyem budur. Faydası olması dileğimle...
    Genişletmek için tıkla...
    Her şeye katılıyorum ama şu kalın puntolu kısma tam olarak katılamadım.
    12.sınıf öğrencisi için dediğin %bir milyon doğru belki ama ara sınıf öğrencileri hiçbir şey yapmasalar da soru çözsünler bence.
    Ben sadece konu çalışıp birkaç soru çözdüğüm konuların hiçbirini hatırlamıyorum belki ama konusunu çok bilmesem de bol soru çözdüğüm konuları da unutmuyorum Allah'a şükür.
    Tabi benim özelliğim değil bu.
    Çünkü konu çalısırken nereye dikkat etmen gerektiğini , ÖSYM nin neye ağırlık verebileceğini pek bilmiyorsun.
    Hele bir de yapamadığın soruları anında sorup öğreniyorsan çok rahat bir YGS Hazırlık dönemi geçiriyorsun.

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah.
    ziynet yavuz bunu beğendi.
  • VetH.

VetH. Üye

Beğenileri:
    107
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Her şeye katılıyorum ama şu kalın puntolu kısma tam olarak katılamadım.
    12.sınıf öğrencisi için dediğin %bir milyon doğru belki ama ara sınıf öğrencileri hiçbir şey yapmasalar da soru çözsünler bence.
    Ben sadece konu çalışıp birkaç soru çözdüğüm konuların hiçbirini hatırlamıyorum belki ama konusunu çok bilmesem de bol soru çözdüğüm konuları da unutmuyorum Allah'a şükür.
    Tabi benim özelliğim değil bu.
    Çünkü konu çalısırken nereye dikkat etmen gerektiğini , ÖSYM nin neye ağırlık verebileceğini pek bilmiyorsun.
    Hele bir de yapamadığın soruları anında sorup öğreniyorsan çok rahat bir YGS Hazırlık dönemi geçiriyorsun.

Rabbim hepimizin yardımcısı olsun inşaAllah.
    Genişletmek için tıkla...

Tabii ki bol soru çözmek önemli, fakat söylemek istediğim şudur ki; çevremde tanıdığım bir çok insan kitabı bitireyim de gerisi önemli değil düşüncesinde. Kitap bitirmek onlar için çok soru çözmek anla.mına geliyor. Hatta soru tiplerine bakıp, beğendiklerini çözüyor, diğerlerine bakmadan geçiyorlar. Adı da çok soru çözmek, kitap bitirmek oluyor.

Hakkıyla çözmekten kastım buydu. Ve şu da var. Örnek veriyorum, çok iyi anladığınız bir konudan 1000 soru çözmek yerine 250 soru çözersiniz, yeni çalıştığınız, tam oturmadığını düşündüğünüz bir konudan 750 çözersiniz...
    Lethe bunu beğendi.
  • Konu Durumu:
    Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş