Ygs'ye son gÜnler

Konu 'Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)' bölümünde okyanasuya tarafından paylaşıldı.

1. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Arkadaşlar ben eşit ağırlık öğrencisiyim sene başından bu yana Türkçe ve Sosyal netlerimi istediğim seviyeye getirdim sayılır Türkçem 35 civarı sosyalim de 30 üstü 31 32 33 değişiyor ama matematikte şöyle bir sıkıntım var konu eksiğim çok olmamasına rağmen sınavda soruları tam okumadığım için soru kaçırıyorum sonra eve gelip sorularımı kontrol ederken bunu nasıl görmedim rahat yapardım yada niye bu soruyla uğraşmadım gibi sıkıntılara giriyorum bide çok basit olan ama soru tipini bilmediğim için kaçırdığım sorular var şu anda matematik netlerim 20-25 civarı amacım 28-30 arası gelmesi nasıl halledebilirim 12 gün kaldı 4-5 net artar mı ? Bide matematiğe 1 saat sosyale 40 dk türkçeye 1 saat ayırıyorum yeterli mi?Yardımcı olursanız çok sevinirim :)
  2. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Bol bol kapsül deneme çöz Matematik'ten.
    Yapamadığın soru tiplerini kes sor hocana. Biriktirip bakarsın son gün. Tabi kafanı karıştırmayacaksa.
    Dikkat için B12 kullanmanı öneririm. Arkadaşım kullandı ve müthiş yararını gördü.
    okyanasuya bunu beğendi.
  3. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0
    Kapsül deneme için tavsiye edebileceğin yayın var mı? B12'yi de deneyeceğim gerçekten çok dikkatsizim birşeye devamlı odaklanamıyorum
  4. Lethe

Lethe Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    8.201
    Ödül Puanları:
    113
    Diğerleri hakkında bilgim yok açıkçası. Biraz zorlasın diyorsan Körfez , daha basit olsun diyorsan Fem öneririm.
    Günlük 4 veya 5 deneme şeklinde gidersen halledersin Allah'ın izniyle.
    Sorularını sormayı ihmal etme yalnız. ​
  5. okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Diğerleri hakkında bilgim yok açıkçası. Biraz zorlasın diyorsan Körfez , daha basit olsun diyorsan Fem öneririm.
    Günlük 4 veya 5 deneme şeklinde gidersen halledersin Allah'ın izniyle.
    Sorularını sormayı ihmal etme yalnız. ​
    Genişletmek için tıkla...
    Körfez dershanesine gidiyorum Körfez ve FEM kullanıyorum zaten sanırım benim sorunumu çözdüm benim problemim temel kavramların o acayip insanı delirten sorularıyla bi de deneme olarakta FEM Körfez ve Zaman denemelerini çözüyoruz:)
    Özlem bunu beğendi.
  • Özlem

Özlem Bu ülke sizi de unuttu(!) - SOMA Özel Üye

Beğenileri:
    3.106
    Ödül Puanları:
    113
    Yer:
    Konya
    ben de zaman denemelerine giriyoorum ve özellikle zamanda " ya bunu nasıl yapamam , bunu nasıl kaçırdım" dediğim sorular cıkıyorDU.

Bunun nedenini matematiği hızlı hızlı yapmamdan kaynaklandığını düşündüm ve türkçe sosyal i hızlı yapıp matematiğe daha cok zaman bırakınca istediğim netleri elde ettim ,
    B12 yi bende tavsiye ediyorum . Umarım istediğin netlere ulaşırsın :)
  • okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

ben de zaman denemelerine giriyoorum ve özellikle zamanda " ya bunu nasıl yapamam , bunu nasıl kaçırdım" dediğim sorular cıkıyorDU.

Bunun nedenini matematiği hızlı hızlı yapmamdan kaynaklandığını düşündüm ve türkçe sosyal i hızlı yapıp matematiğe daha cok zaman bırakınca istediğim netleri elde ettim ,
    B12 yi bende tavsiye ediyorum . Umarım istediğin netlere ulaşırsın :)
    Umarım ulaşırım :)benim Türkçem çok uzun sürüyor (1 saat) o yüzden zamanım kısıtlı kalıyor bide sen kaç yapıyorsun zaman denemelerinde
  • Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Umarım ulaşırım :)benim Türkçem çok uzun sürüyor (1 saat) o yüzden zamanım kısıtlı kalıyor bide sen kaç yapıyorsun zaman denemelerinde
    O zaman sana bir tavsiye dostum :) Şimdi bir abdest al ve dua etde geçen sene gibi türkçe çıkmasın :) Yoksa o 1 saat tüm sınava yayılabilir :)
  • okyanasuya

okyanasuya Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    0

O zaman sana bir tavsiye dostum :) Şimdi bir abdest al ve dua etde geçen sene gibi türkçe çıkmasın :) Yoksa o 1 saat tüm sınava yayılabilir :)
    Tavsiyen için teşekkürler ama zaten bizim girdiğimiz denemelerin Türkçe soruları geçen yılki YGS sorularından pekte farklı değil ama yinede tavsiyen için EyvAllah :)
  • Moderatör Muhammet

Moderatör Muhammet Muhammet Dilmaç Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    565
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Karabük

Tavsiyen için teşekkürler ama zaten bizim girdiğimiz denemelerin Türkçe soruları geçen yılki YGS sorularından pekte farklı değil ama yinede tavsiyen için EyvAllah :)
    :) Üstüme düşmez ama ben sayısalcıydım fakat sayısalı sadece matematik için severdim bu yüzden matematiki aralara parçalayıp moral yapmıştım kendime ve 38 net yapmıştım size tavsiyem sevdiğiniz dersi ortalara dağıtın böylece sıkılınca kafanızı dağıtırsınız :) Ama bu vakitten sonra taktik değiştirilmez gelecek senelerde girecek arkadaşlara ipucu olsun o vakit bu :)
    okyanasuya bunu beğendi.
  • Sayfayı Paylaş