Yiyecek İçecek Hizmetleri Dal Programları

Konu 'Yiyecek İçecek Hizmetleri' bölümünde Moderatör Güleda tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Güleda

Moderatör Güleda Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.563
    Ödül Puanları:
    113

1. SÜT İŞLEME
    Tanımı: Gıda sektöründe, hijyenik şartlarda süt ürünlerinin teknolojik üretimini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Süt ve Süt Ürünleri Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

2. HUBUBAT İŞLEME
    Tanımı: Gıda sektöründe, hijyenik şartlarda sebze ve meyve ürünlerinin teknolojik üretimini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır.
    Amacı: Hububat ve Hububat Ürünleri Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

3. GIDA KONTROL
    Tanımı: Gıda laboratuarlarında duyusal, fiziksel ve kimyasal analiz ve kontrol yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretime verilen daldır.
    Amacı: Hububat ve Hububat Ürünleri Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

4. ÇAY ÜRETİMİ VE İŞLEME
    Tanımı: Gıda sektöründe, çay yetiştirme, hasat ve hijyenik şartlarda çay çeşitlerinin üretimini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretime verilen daldır.
    Amacı: Çay Üreticiliği ve Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

5. SEBZE VE MEYVE İŞLEME
    Tanımı: Gıda sektöründe, hijyenik şartlarda, sebze ve meyve ürünlerinin teknolojik üretimini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitime ve öğretime verilen daldır.
    Amacı: Sebze-Meyve ve Ürünleri Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

6. ZEYTİN İŞLEME
    Tanımı: Gıda sektöründe, hijyenik şartlarda sofralık zeytin ve zeytinyağının teknolojik üretimini yapma yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretime verilen daldır.
    Amacı: Sofralık Zeytin ve Zeytinyağı Operatörlüğü mesleğinin yeterliklerine sahip meslek elemanları yetiştirmek amaçlanmaktadır.

benqiSu, lilyofvalleyy ve ReGeL bunu beğendi.
  2. lilyofvalleyy

lilyofvalleyy Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Tabi bunlarlan sıınrlı değil Yiyecek İçecek Hizmetleri bölümü.
    Bunlara ek olarak da şunları söyleyebilrim:
    Otel işletmeciliği
    Turizm ve otelcilik
    Seyehat işletmeciliği
    Teknik Eğitim Fakültelerinde meslek liselerine yiyecek içeçek hizmetleri alanı bölümü öğretmeni olabilir.
    Gastronomi ve mutfak sanatları.
    gibi bölümlerde okuyabilir.
  3. Senarist

Senarist Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    29
    Konu sabit.

Sayfayı Paylaş