YÖK'ü Protesto Eyleminde Gerginlik

Konu 'YÖK' bölümünde Moderatör Barış tarafından paylaşıldı.

 1. Moderatör Barış

  Moderatör Barış Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  7 Eylül 2011
  Mesajlar:
  2.587
  Beğenileri:
  1.459
  Ödül Puanları:
  113

  Denizli'de YÖK'ü protesto etmek için Valiliğe kadar yürümek isteyen Türkiye Gençlik Birliği (TGB) üyelerine polis izin vermedi. TGB Genel Başkanı İlker Yücel'in de katıldığı protesto sırasında gerginlik çıktı.

  Yeni YÖK Yasası'nı protesto etmek isteyen TGB üyeleri, il binaları önünde bir araya gelerek, Denizli Valiliği'ne kadar yürümek istedi. Aralarında TGB Genel Başkanı İlker Yücel'in de bulunduğu yaklaşık 30 kişiye polis izin vermedi. Bunun üzerine Denizli Belediyesi önüne gelen TGB'liler YÖK'ü ve yürüyüşe izin vermeyen polisi protesto etti.

  Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı eylemde konuşan TGB Genel Başkanı İlker Yücel, İçişleri Bakanlığını yayımladığı genelgeyle insanların eylem yapma özgürlüğünün ellerinden alındığını iddia etti. Meydanda bir süre daha slogan atan grup üyeleri daha sonra il binalarına doğru yürümek istedi ancak polis buna da izin vermedi. Polis, topluca yürüyüşe izin vermeyeceklerini söyledi. Bunun üzerine polis ekipleri ile TGB Genel Başkanı İlker Yücel arasında tartışma çıktı. Kısa süren tartışmanın ardından TGB'liler il binalarına gitti.

  Alıntı

Sayfayı Paylaş