Yurtdışında Staj

Konu 'Yurt Dışında Eğitim' bölümünde sumeyra tarafından paylaşıldı.

 1. sumeyra

  sumeyra Üye

  Katılım:
  3 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.561
  Beğenileri:
  790
  Ödül Puanları:
  0

  Dil ,Sertifika veya Diploma Programı Sonrası Staj Olanakları

  Staj Programlarına katılabilmek için yoğun bir dil kursuna veya kısa dönem sertifika ve diploma programlarına kaydolmak gerekiyor. En az 4 haftalık dil kursu veya diploma programlarına kayıt yaptıran ve programı başarı ile tamamlayan öğrenci staj programlarına katılma hakkı kazanır. Sertifika programlarında ise programı başarıyla tamamlamak gerekir.

  Dil Sorunu Olmayan Üniversite Öğrencisi veya Yeni Mezunları İçin Doğrudan Maaşlı Staj Olanakları

  Bu program sadece Amerika'da verilmektedir. Çok iyi düzeyde dil bilen ve staj yapmak istediği alanda az da olsa bir deneyim sahibi olanlar için Amerika'da verilen maaşlı staj programlarına en az 3 ay öncesinden başvuru yapmak gerekir.

  Kendinize Avantaj Sağlayınız

  Bugünün rekabete dayalı iş pazarında, akıcı bir İngilizcenizin olması mesleğinizde başarıya ulaşmanız için önemli bir adımdır. Hem akıcı bir İngilizcesi hem de İngilizcesini işyerinde kullanma deneyimi olanlar daha büyük bir avantaj yakalamışlar demektir. Yurtdışı Üniversite ve Kolejlerinin verdiği Eğitim ve İş Programları, hem size uygun dil kursları hem de çeşitli alanlarda çalışma olanağı yaratarak iyi bir başlangıç yapmanızı sağlarlar.

  İngilizcenizi ve Özgeçmiş Belgenizi (CV) Geliştiriniz

  Hangi staj programını seçerseniz seçin, tüm dil becerilerinizin tamamını kuvvetlendirmek için gerekli genel İngilizce dersleri ve işyerinizde gerekli özel İngilizce'ye odaklanmanızı sağlayacak iş İngilizcesi dersleri programda yer alacaktır. Telefonda konuşma, iş mektubu ve rapor yazma, sunuş yapma ve toplantılara katılmak için gereksinim duyduğunuz dil becerileri geliştirilir. Staj esnasında bu yeteneklerin hepsini uygulamaya koyma olanağını bulunabilir. Böylelikle, ana dili İngilizce olanlarla aynı iş ortamında çalışarak İngilizceyi daha iyi seviyeye getirmek mümkün olacaktır.

  Çeşitli Konularda Staj Yapma Olanağı

  Kariyer için seçilen yol ne olursa olsun, ilgi alanına uygun bir staj konusu bulunabilir. En revaçta staj konuları, pazarlama, hukuk, medya, finans, E-Ticaret, telekomünikasyon, grafik tasarım, moda, halkla ilişkiler ve turizm'dir.

  Başarılarınızın Kanıtı

  Staj Programı tamamlandığında, işveren işyerindeki başarıları belgeleyen bir referans mektubu verecektir. Ayrıca okul tarafından eğitim ve stajı tamamladığınıza dair bir sertifika verilir.

Sayfayı Paylaş