Zamansız GeLen Fırtına ..

Konu 'Alıntı Yazılar' bölümünde €YLÜL tarafından paylaşıldı.

1. €YLÜL

€YLÜL Üye

Beğenileri:
    220
    Ödül Puanları:
    0

Soğuk rüzgârlar esiyor şimdilerde bırakıp gittiğin bu kente… Güneş gösterse de yüzünü ısıtmıyor her şey gibi oda sahte..
    Yapraklar savruluyor bir uğultuyla, bu yorgun sokakların emektar kaldırım taşlarına… Tek tük insanlar geçiyor yanımdan hızlı adımlarla… Üstlerinde siyah paltoları gizlemeye çalışır gibi içlerindeki yaraları… Aynı benim gibi, yüzlerde hep aynı ifade “keşke” lerin çokluğu ve ulaşılamayanların yokluğu…
    Yılların bıraktığı hatıralar çizgi çizgi yüzlerde… Adeta hüzünlerle boyanmış ayrılıklarla süslenmiş bir portre..
    Şimdilerde yalnızlık oldu bu kentin adı… Yok artık küçük çocukların şen kahkahaları. Belki halen vardır ama ben duyamıyorum..
    Yağmurun sesi geliyor dışarıdan “pıt pıt” damlalar düşüyor pencereme ve loş bir ışık doluyor ardından, elimde çayım düşünüyorum sadece öyle oturmuş bir kenara… Düşünüyorum… Radyoda çalan bazı şarkılarda bizi yakalıyorum… Bir zamanlar bize tanıklık etmiş sevgimize misafir olmuş o melodilere o sözlere rastlıyorum ve gözlerim uzaklara dalıyor… Yaşanan anılar bir film şeridi gibi geçiyor o an her şey duruyor sanki tüm dünya. Geçmişle yüzleşmek, geçmişi anmak ve şuan bulunduğun zamanı anlamak, bitişleri kabullenmek yeni başlangıçlar için umut taşları biriktirmek bu düşünceler sahilinde…
    Sanki bir zamanlar söylediğimiz sözler kumsala yazılmıştı ve sanki o gün kumsalda yürümüştük… Sonra bir dalga geldi ve sildi bütün sözleri hiç söylenmemiş gibi, dahası bütün ayak izlerini, hiç bir araya gelmemişiz gibi… Yani her şeyi alıp götürdü bizden. Şimdilerde herkes kendi yolunda, kendi kumsalında ve şimdilerde ben masallardaki denizkızları gibi inciler döküyorum gözlerimden… Güneşle pırıl pırıl olmuş türkuaz mavisi denize, pul pul balıklar, kıyıya yaklaşan beyaz martılar soruyorlar “neden üzgünsün" diye… Susuyorum… Sadece susuyorum, kulağımda tanıdık şarkıların melodisi gözlerim gökyüzünün maviliğiyle buluşmuş ve uzaklarda bir hayali arar gibi susuyorum..
    Sense şimdilerde sokakta gördüğüm yüzlerden, adını bilmediğim kimselerden daha yabancısın ve..
    İçimdeki hüzün pınarını coşturan bir fırtınasın zamansız gelen ve zamansız biten…

düşLer prensesi ..

Sayfayı Paylaş