zehra Roman

Konu 'Edebiyat 11.Sınıf' bölümünde ymks55 tarafından paylaşıldı.

1. ymks55

ymks55 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Zehra Romanının karakter analizi lazım bulursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
  2. Rüzgar

Rüzgar Moderatör Yönetici Moderatör

Beğenileri:
    875
    Ödül Puanları:
    113

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Zehra Romanının karakter analizi lazım bulursanız sevinirim şimdiden teşekkürler...
    Genişletmek için tıkla...

Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...

Kaç aydır lazım, anlamadım.

-

Konu: Türk Edebiyatında, romanın yerleşmediği dönemde yazılmış bu cümlelerde bir kadının kıskançlıkları konu ediniyor. Sorunlu ve hatta denilebilirse hasta Zehra, babasının dükkanın çalışan Suphi ile evlenir. Hastalıklarının düzeleceği beklenirken kocasını sevdiğini anlayan Zehra, garip entrikalara başvurmaya başlar. Zehra'nın davranışlarına katlanamayan Suphi eve alınan Sırrı Cemal'in kendisine yakınlığını farkeder. Bu yakınlaşma üzerine Zehra intikam almak için harekete geçer ve felakete sürüklenen bir ailede yaşananlar ortaya çıkar.

Yer: İstanbul...

Kahramanlar...

Suphi, Gayet kibarane büyümüş genç, güzel bir delikanlıdır.

Sırrı Cemal, iyilik meleği iken efendisine aşık olmayı tercih eden zerafet, güzellik.

Urani, hafif meşreb hatta aşüfte. Zehra'nın seçtiği bir avcı.

Zehra, kıskançlığın derin esiri. Severken kazanmak için her yol mübahtır! İki kadın da değişirse erkeğimi yine severim, onu kazanmak için herşeyi yaparım. Ama önce burnu sürtmeli. Bana yalvararak dönmeli erkeğim. Pişman olduğunu görmeliyim bana geri geldiğinde, af dilemeli ve önümde diz çökmeli. Gidecek yeri olmadığını anlamalı. Ancak, öyle affetmeliyim...

Suphi'nin Annesi, evladından gün görmeyi beklerken hazin bir son ile romana veda eder.

Zehra'nın Babası, bir ayağı çukurda olan ve kızının hastalığını evlenince düzelir diye uman bir tüccar.

Bu kadarı yeterli umuyorum.
    bergen_mutluay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş