zirve üniversitesi (gaziantep)

Konu 'İlkokullar / Liseler / Dersaneler / Üniversiteler.' bölümünde arzu_asi tarafından paylaşıldı.

1. arzu_asi

arzu_asi Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36

Zirve Üniversitesi'nde seni neler bekliyor?
    Güçlü akademik kadro!

Zirve Üniversitesi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu çağdaş cumhuriyete sahip çıkan, global düşünen, geleceğin vizyonuna sahip ve atılımcı gençler yetiştirmeyi hedefliyor. Bunun için tüm imkanlarını seferber ederek, Türkiye'nin ve dünyanın saygın akademisyenleriyle; İngilizce ağırlıklı, kaliteli eğitim fırsatı sunuyor.

Uluslararası geçerliliğe sahip İngilizce eğitim!

İngilizce Hazırlık Okulu’nda deneyimli yabancı ve yerli eğitmenlerin eşliğinde, yoğun bir dil programı uygulanıyor. Programı başarıyla geçen öğrenciler anlaşmalı Amerikan üniversitelerinin İngilizce Yeterlilik diplomasını da almaya hak kazanıyor.
    İş dünyasının önemli kuruluşlarında kariyer!

'Gerçekçi Eğitim' felsefesiyle hareket eden üniversitemiz, iş dünyasıyla kurduğu yakın ilişkilerle öğrencilerimizin profesyonel hayata bir adım önde başlamalarına olanak sağlıyor. Türkiye'nin en önemli kuruluşlarında okul dönemi boyunca staj ve çalışma imkanı; mezun olduktan sonra da parlak bir kariyer seni bekliyor.
    Uluslararası Öğrenci Değişim Programları

ABD ve Avrupa Birliği ülkelerindeki üniversitelerde kısa-uzun dönemli öğrenci değişimi uygulaması ve staj imkanlarıyla öğrencilerimizin global bir bakış açısına sahip olması amaçlanıyor.
    Çok sayıda öğrenciye burs olanağı!
    Zirve Üniversitesi'nde öğrencilerin % 20'si ÖSYM Üstün Başarı Bursu ile ücretsiz öğrenim şansına sahip oluyor.

BURS PLUS uygulaması ile Y-ÖSS puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 4000'e giren (ek puanla derece yapanlar hariç) ve Zirve Üniversitesi'ne yerleştirilen öğrenciler, normal eğitim süresi içinde yıllık öğrenim ücretini ödemiyor, okul ihtiyaçlarını karşılamak üzere yıllık 2000 TL nakit Bilgisayar-Kitap-Cd Bursu almaya hak kazanıyor.
    Bu öğrencilerimiz yurtlarımızda da ücretsiz olarak konaklama imkanına kavuşuyor. Karşılıksız olan bu burslar öğrencimiz başarılı olduğu sürece devam ediyor.
    Zirve Üniversitesi'nde başarılı öğrencileri başka olanaklar da bekliyor. Üniversiteye yerleştirilen ve Y-ÖSS puan sıralamasında Türkiye genelinde ilk 100'e girenlere 1200 TL, 101 - 500 arasına girenlere 950 TL, 501 - 1000 arasına girenlere 700 TL, 1001 - 2000 arasına girenlere 500 TL, 2001 - 3000 arasına girenlere 400 TL, 3001 - 4000 arasına girenlere 200 TL Nakit Öğrenci Gereksinim Bursu veriliyor (her yıl, 9 ay süresince).

Sanat, Kültür veya Spor alanında üniversiteyi başarıyla temsil eden öğrencilere ise Mütevelli Heyeti’nce belirlenen tutar ve sayıda Sanat, Kültür ve Spor Bursu veriliyor. Milli sporcu olan öğrencilerimiz % 100 öğrenim bursu; dünya, olimpiyat, Avrupa, Türkiye şampiyonu olan öğrenciler ise sırasıyla (yılda 9 ay süreyle) 500, 400 ve 300 TL aylık nakit burs almaya hak kazanıyor.
    Ayrıca, Zirve Üniversitesi Başarı Bursu ile üniversitemizde öğrenimlerini başarı ile sürdüren lisans öğrencilerinden ağırlıklı not ortalaması 3.80-4.00 olanlara % 100; 3.60-3.79 olanlara % 50; 3.50-3.59 olanlara % 25 oranında (2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun vakıf üniversiteleri için öngörülen oranları dikkate alınarak) burs veriliyor.
    Eğitim ücretlerinden bu miktarlar burs olarak düşülüyor. Bu burslar başarılı olunan akademik yılın sonunda değerlendirilerek izleyen akademik yılda (1 yıl) uygulanıyor.
    Bölüm değiştirme!

Zirve Üniversitesi'nde öğrencilerimiz fakülte, yüksekokul ve bölümler arasında Yükseköğretim Mevzuatı hükümlerine göre yatay geçiş yapabiliyor.
    Canlı sosyal hayat!

Öğrenci kulüpleri, spor aktiviteleri, festivaller, workshoplar, sergiler, konser ve film gösterimleri Zirve Üniversitesi'nde seni bekliyor.
    Rahat şehir yaşamı!

Konumu, gelişen sanayisi ve sosyal aktiviteleriyle Türkiye'nin yükselen şehri Gaziantep öğrencilere sıcak, rahat ve keyifli bir yaşam sunuyor. Şehir içinde yer alan modern yurtlarımızda öğrencilerimiz için gerekli tüm imkanlar bulunuyor. Yurtlardan kampüse ücretsiz servisimizle ulaşım sağlanıyor.

Son düzenleyen: Moderatör: 7 Ağustos 2009
  2. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    Mühendislik Fakültesi

Değerli Öğrenciler
    Günümüzde dünya ekonomisi sadece tarım ve sanayiye bağlı olmaktan çıkmış, daha çok “bilgiye dayalı ekonomi” haline gelmiştir. Bununla ilgili en güzel örnek tahılın kg başına fiyatı 1 TL iken haberleşme uydusunun kg başına fiyatının 100,000 TL olmasıdır.
    Tarımda ve sanayide gereken atılımı zamanında yapamamış olan ülkemiz, dünya devletleri arasında hak ettiği yüksek yere bir an önce ulaşmak için, bilgiye dayalı ekonomi trenini yakalamak zorundadır. Değişen dünya konjektöru özellikle ortadoğuda ülkemize yeniden bir liderlik fırsatının yaklaştığına dair işaretler vermektedir.
    Bu fırsatı iyi değerlendirmek ve gereken ekonomik güce ulaşmak için ülkemizin çok iyi yetişmiş mühendislere ihtiyacı vardır.
    Elimizdeki en büyük servet olan genç nüfusumuzun arasından çıkacak olan çok sayıda ve yüksek niteliklerde (teknolojiyi iyi anlayan, kullanan ve geliştirebilen) genç mühendislerimiz, ülkemizin gelişme sürecinin itici gücü olacaktır.
    Dünya standartlarında bir dil ve bilimsel altyapıyla donatılan bu kalifiye mühendislerimiz bir kalkınma ajanı gibi dünyanın dörtbir tarafına yayılacak ve ülkemize ve insanlığa en geniş kapsamda hizmet edeceklerdir.
    Mühendis problem çözen kişi demektir.
    Biraz açacak olursak, mühendis sahip olduğu altyapıya (yani almış olduğu eğitim) çerçevesinde etrafına alıcı gözle “teknolojik imkanları kullanarak çözebileceğim problem var mı?” gözüyle bakan kişi demektir. Bu süreç içinde mühendisler yeni cihazlar ve yöntemler geliştirirler, mevcut teknolojinin yeni uygulama alanlarını bulurlar.
    Problem çözme yeteneğini kazandırmayı hedeflediği için mühendislik eğitimi matematik ağırlıklı derslerden oluşur.
    Matematik, kişiye sistemli düşünme (ya da analitik düşünce) yeteneği kazandırır. Bu analitik düşünce yeteneği mühendislerin iş bulma ve kurma olanaklarını çok geniş bir platforma taşımaktadır. Günümüzde ele alınan karmaşık problemler, çok disiplinli ya da disiplinler arası çalışmayı gerektirmektedir.
    Bugün iğneden ipliğe, bilgisayar chip’inden yapay dokulara hangi ürünü elinize alsanız arkasında bir ya da daha fazla mühendislik alanının katkısını görürsünüz.

Bilgisayar ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleriyle eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerine başlayan fakültemizin amacı ülkemizin ihtiyaç duyduğu teknolojik araştırma geliştirme ve inovasyon konularında atılım yapabilecek kapasitede mühendisler yetiştirmektir.
    Bu amaca ulaşmak için eğitim programlarımızı sanayiyle işbirliği halinde geliştirecek ve uygulayacağız. Hazırlık okulunda, ihtiyaç duyan öğrencilerimize, uluslarlarası eğitmen ve danışmanlar eşliğinde dil eğitimi vereceğiz.
    (Bu eğitimden sonra öğrencilerimizin TOEFL sınavından en az 550 puan almalarını bekliyoruz.)
    Dil eğitiminin önemini ne kadar vurgulasak az olur. Ancak çok çarpıcı olması açısından şunu hatırlatalım: Mesleğini iyi öğrenmek ve icra etmek isteyen, daha da genel bir ifadeyle, kendini daha çok geliştirmek isteyen herkes iyi İngilizce öğrenmelidir zira İngilizce artık dünyanın ortak dili olmuştur ve internetteki yazılı ve görsel materyallerin neredeyse %99’u İngilizcedir.

Yabancı dil eğitiminin ardından, dünyanın en iyi üniversitelerinde doktora ya da araştırma yapmış akademisyenlerden oluşmuş kadromuz, öğrencilerimizi en son teknolojiyle donatılmış derslik ve laboratuvarlarda yetiştireceklerdir. Bu arada öğrencilerimizin ülke ve dünya problemleriyle daha çok ilgilenmelerini sağlamak ve onlara çevreyi koruma bilinci aşılamak için sosyal içerikli seçmeli derslerle eğitimimizi güçlendireceğiz ve renklendireceğiz. Genç ve dinamik akademik kadromuz, yapacakları örnek eğitim ve araştırma çalışmalarıyla, öğrencilerimizin özgüveni yüksek, daha çok iş arayan değil de iş kurabilecek (yani girişimci ruhu yüksek) mühendisler olarak yetişmelerini sağlayacaktır.

Kurucu vakfımız sizleri, eğitimin Zirve’sinden hayatın Zirve’sine taşımak için bütün imkanlarını seferber etti. Bu başarı hikayesini yaşamak için sizleri Güneydoğumuzun incisi Gaziantep’de Zirve’ye davet ediyoruz...
    En içten sağlık, başarı ve esenlik dileklerimle...
    Prof. Dr. Musa Hakan ASYALI
    Mühendislik Fakültesi Dekanı

3. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    Mühendislik FakültesiBİLGİSAYAR MÜHENDİSLİĞİ
    Vizyonumuz
    Nitelikli akademisyenlerin, çok gelişmiş bir araştırma ve öğretim altyapısını kullanarak sinerjik bir platformda sanayi ve devlet kurumları ile işbirliği içinde bilgisayar mühendisliği alanında küresel seviyede mezunlar yetiştirdiği ve yayınları ile alanındaki akademik çalışmaları yönlendirebildiği bir bölüm olmaktır.
    Misyonumuz

Bilgisayar mühendisliğinde araştırmaya dayalı bilgi ve teknoloji üreterek topluma hizmet vermek, araştırıcı, yaratıcı, kendine güvenen, takım ruhuna sahip, teknolojideki gelişmeleri yakından takip edip kullanabilen, geliştirebilme potansiyeline sahip, mesleğini bilimsel ve mühendislik etik kurallarına göre uygulayarak bilgisayar mühendisliği alanında temel bilgilere sahip, böylece alanındaki problemlere çözümler geliştirebilen, mühendis ve bilim adamı yetiştirmektir.
    İş olanakları

Bilgisayar Mühendisleri için iş olanakları çok geniştir. Mezunlarımız, bilgisayar ve bilgi sistemleri ile ilgili her türlü mühendislik yada araştırma/geliştirme alanında kariyer yapabilecek altyapıya sahiptir. Bilgi sistemlerini kullanan tüm organizasyonlarda görev alabilirler. Yeniden yapılanma sürecinin yoğun olarak yaşandığı şu dönemde yeni teknolojileri bilen vizyon sahibi mühendislere gereksinim duyulmaktadır. Bazı görev başlıkları: yazılım mühendisi, bilgi sistemleri uzmanı, sistem analisti ve programcı, veritabanı yöneticisi, sistem ve ağ yöneticisi, ağ programcısı, bilgisayar grafik geliştirme uzmanı, yazılım danışmanı, bilgi işlem yöneticisi.
  4. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisadi ve İdari Bilimler

Fakültesi'ne hoşgeldiniz!

Amerika Birleşik Devletleri’nde sürdürdüğüm 17 yılı aşkın akademik kariyerimden sonra Zirve Üniversitesi’nde geleceğin güçlü ve dinamik liderlerini yetiştirme fırsatı bulmaktan onur duyuyorum.
    Fakültemiz dünya standartlarında kaliteli eğitim sunmayı ilke edinmiştir. Uluslararası eğitim ve tecrübeye sahip genç ve dinamik akademik kadromuz, zengin fiziksel ve teknolojik altyapımız ve geniş burs olanaklarımızla öğrencilerimizi uluslararası alanda başarıya taşıyoruz.

Fakültemiz kaliteli eğitimin yanısıra ülkemizde bölgesel ve ulusal ekonomik gelişmede öncü adımlar atmaktadır. Güçlü bir İngilizce hazırlık eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz akademik programlarına başladıkları ilk yıldan itibaren iş dünyasının önde gelen kurumları ile yakından tanışmaktadır. Güçlü bir sanayi ve ticaret alt yapısına sahip bir şehir olan Gaziantep’te öğrencilerimize öğrenimleri boyunca bölgemizdeki önemli kuruluşlarda geniş staj ve mezuniyet sonrası iş imkânları sunulmaktadır. İş dünyası ile olan bu güçlü işbirliğimiz ve aldığımız destek bizi diğer eğitim kurumlarından farklı kılan en önemli özelliklerden biridir.

Ayrıca, fakültemizin uluslararası öğrenci değişim programları kapsamında sunulan ABD ve Avrupa ülkelerinde seçkin üniversitelerde akademik çalışmalarda bulunma ve staj yapma imkânları ile öğrencilerimiz küresel bir bakış açısı kazanmaktadır.
    Fakültemizin tüm akademik ve idari kadrosu öğrencilerimizin bilimsel donanımını ve tecrübelerini hedefleyen bir eğitim anlayışını taşımaktadırlar. Akademik çalışmalarınız süresince öğretim üyelerimize her zaman ulaşabilecek ve onların projelerine katkıda bulunma imkânı elde edeceksiniz.

Fakültemize gösterdiğiniz ilgi için çok teşekkür eder, akademik çalışmalarınızda üstün başarılar dilerim.
    ,
  5. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiİŞLETME

Programın Amacı

İşletme Bölümünün amacı; öğrencilere organizasyon, yönetim ve değerlendirme yeteneği kazandırarak geleceğin yöneticilerini yetiştirmektir. Geniş bir ders yelpazesi sayesinde öğrencilere sosyal konulara analitik bakış açısı kazandırılarak kıt kaynakların en verimli şekilde kullanılmasının yolları öğretilmekte ve firmaların -dolayısıyla ülke ekonomisinin- etkili yönetilmesine katkı sağlanmaktadır. Ayrıca işletmelerle ve çevresi ile uyum sağlayan, karşılaştıkları sorunları çağdaş yönetim yaklaşımları yardımıyla analiz edebilen, bu sorunlara rasyonel ve bilimsel çözümler getirebilen, aynı zamanda kendi işyerini kurabilecek bilgilerle donatılmış, bilimsel karar verebilen ve çağdaş fikirlere ve gelişmelere açık "yönetici veya yönetici adayları" olarak yetiştirmektir. İşletme bölümü, kuramsal, uygulamaya dönük, güncel işletmecilik sorunlarını ve uygulamalarını temel alan ders programıyla ve bu programda yer alan dersleri verecek yetkin öğretim elemanlarıyla söz konusu temel amaca ulaşmaya çalışmaktadır.

Mezunlar

Özellikle; büyük işletmelerde, fabrika ve atölyelerde üretim faaliyetlerinin, planlaması, finansmanı, organizasyonunda yönetici ve işletmeci olarak çalışırlar. Ürünlerin pazarlanmasını organize ederler. Mal ve hizmet üreten kurum ve kuruluşlarda verimi artırmak için, planlama, yönetme ve denetleme konularında bilgi ve beceri kazanan işletme mezunlarının iş bulma olanakları oldukça geniştir. İşletmeciler kamu ve özel sektöre ait kuruluşlarda görev alabilirler veya varsa kendi işletmelerinde çalışabilirler. (Sigorta, maden, banka, çiftlik, fabrika vb.)

MESLEĞİN GEREKTİRDİĞİ ÖZELLİKLER

Üstün bir akademik yeteneğe,

Sayısal düşünme yeteneğine,

Organizasyon yeteneğine,

Fikirlerini başkalarına aktarabilme ve insanları ikna edebilme gücüne,

İleriyi görebilme ve fırsatları sezebilme yeteneğine,

Yerinde kararlar alabilme ve plan yapabilme yeteneğine sahip,

Yüksek başarma güdüsü olan, yaratıcı,

Matematik ve sosyal konulara ilgili,

Sabırlı, anlayışlı, hoşgörülü, insan ihtiyaçlarına karşı duyarlı,

Zamanı iyi kullanabilen,

Ekip çalışması yapabilen kimseler olmaları gerekir.
    Öğretim Süresi
    İşletme Bölümünde öğretim süresi 4 yıldır.
  6. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    İKTİSAT

Programın Amacı

Programın amacı öğrencilere genel olarak sosyal bilimler, özel olarak da iktisat için gerekli teorik temeli ve çözümleme araçlarını kazandırmak amacıyla lisans derecesini içeren zengin bir program sunmaktır.
    Avantajları;
    Program esas itibarıyla öğrencilerin yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmeğe yönelik olarak tasarlanmıştır. Bu amaçla öncelikle ağırlıklı olarak temel iktisat, temel istatistik dersleri ile temel matematik ve ekonometri yöntemleri verilmektedir.

Sunulan seçmeli derslerle de öğrencilere bilgilerini derinleştirme ve teorik bilgileri uygulama olanağı sunulmaktadır.

İktisat Bölümü öğrencileri ilk yıldan başlayarak yoğun bir bilgisayar eğitimi almaktadır. Hem donanım, hem de yazılım bağlamında gerekli bilgiler konunun uzmanı ve doktoralarını yurtdışında yapmış öğretim elemanları tarafından verilmektedir.

Öğrencilere eğitimlerinin her aşamasında kullanacakları Word, Excel ve Po**r-Point gibi yazılım programları en üst düzeyde öğretilmektedir.

Öğrencilere yapacakları araştırmalarda faydalanabilecekleri istatistik ve ekonometrik analiz programları tanıtılmaktadır.

Mezunlar

Kamu ve özel sektöre ait kurum ve kuruluşlarda, hammadde ve insan gücü kaynaklarının kullanımına ilişkin bölümlerde, üretim, planlama, ticaret bölümlerinde, bankalarda, sigorta şirketlerinde, borsa ve aracı kurumlarda, eğitim ve araştırma kurumlarında, Devlet Planlama Teşkilatı gibi kuruluşlarda "Uzman" olarak, özel ve kamu kuruluşlarında yönetici, danışman olarak çalışırlar. Çalışma alanları çok geniştir. Özellikle, yabancı dil ve bilgisayar kullanmasını bilen elemanların, iş bulma olanakları çok daha iyidir.

Üst düzeyde genel akademik yeteneğe,

Sayısal düşünme yeteneğine sahip,

Sosyoloji, ekonomi, hukuk, istatistik konularına ilgili ve bu alanlarda başarılı,

Araştırma ve incelemeye meraklı,

İletişim ve işbirliğine açık, kimseler olmaları gerekir. Ayrıca, yaratıcılık bu alanda başarıyı artıran bir özelliktir.
    Öğretim Süresi
    İktisat Bölümünün öğretim süresi 4 yıldır.
  7. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ

Programın Amacı

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi lisans programı öğrencilerimize ülkemizde ve dünyadaki siyasal olgu ve dinamikleri anlama ve yorumlama yeteneği kazandırarak, öğrencilere analitik ve eleştirel düşünme ile birlikte alternatif görüşleri değerlendirebilme becerisini verebilmeyi temel olarak hedeflemektedir. Program, öğrencilere küresel ilişkileri siyaset, iktisat ve kültürel süreçlerin iç ilişkilerini kapsayan multidisipliner bir bakış açısıyla kavrama becerisini kazandıracaktır. Bölüm öğretim üyeleri, öğretimdeki etkinliği arttırmak amacıyla, yeni disiplinler arası yöntemler geliştirme yeteneğine sahip bilim kişileri arasından seçilmektedir.

Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü, kuramsal, uygulamaya dönük, güncel siyaset bilimi ve uluslararası ilişkilerde karşılaşılan sorunları ve uygulamaları temel alan ders programıyla ve bu programda yer alan dersleri verecek yetkin öğretim elemanlarıyla söz konusu temel amaca ulaşmaya çalışmaktadır. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünün öğretim üyelerinin farklı altyapılarının bulunması ve çok değişik alanlarda uzmanlaşmış olmaları programı daha da çekici kılmaktadır.

Mezunlar

Bölüm mezunu öğrenciler özel sektör ve kamuda çok geniş bir yelpazede iş imkanlarına sahip olacaklardır.. Bu bölümü bitirenler başta Dışişleri Bakanlığı olmak üzere, Devlet Planlama Teşkilatı, Dış İşleri Bakanlığı, Hazine ve Dış Ticaret Müsteşarlığı, Maliye Bakanlığı, Merkez Bankası, Sermaye Piyasası Kurulu İçişleri Bakanlığı, Turizm, Maliye, Gümrük Bakanlıkları gibi devlet kuruluşları ile özel kuruluşların çeşitli yönetim kademelerinde de görev almaktadır. Ayrıca, sosyal bilimlerde akademik yaşama yönelmek isteyen siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler mezunlarına gerekli olan bilgi donanımını ve araştırmacı bakış açısını kazandırmaktır.

Üstün bir akademik yetenek düzeyine sahip,

Söz ve yazıdaki ayrıntıyı, öz ifadeyi algılayabilen,

Sosyal bilimlere ilgili ve bu alanda başarılı,

Başkalarını etkileyebilen, düşüncelerini başkalarına söz ve yazı ile aktarabilen,

İnsanlarla iyi iletişim kurabilen,

Yeniliklere açık, yaratıcı, coşkulu,

Sorumluluk duygusuna sahip, sır saklayabilen,

Düzgün bir fiziki yapıya sahip ve bedensel özrü bulunmayan,

İleri derecede İngilizce veya Fransızca ve Almanca bilen kimseler olmaları gerekmektedir.
    Öğretim Süresi
    Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde öğretim süresi 4 yıldır.
  8. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    Eğitim Fakültesi Dekanımızdan

2009-2010 eğitim- öğretim yılında eğitime başlayacak olan Üniversitemiz; değişim ve gelişime açık, takım çalışmasına yatkın ve uluslararası deneyim ve işbirliğine sahip bir akademik kadrosu, öğrenci ve öğretim elemanlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak fiziki donanım ve teknoloji altyapısı ile Atatürk İlke ve İnkılâplarının ışığında eğitim-öğretim hizmeti verecektir.

Zirve Üniversitesi Eğitim Fakültesi olarak amacımız; adanmışlığı yüksek, duygusal emek vermeye hazır, yerel ve evrensel değerleri sentezleyebilen öğretmenlerin yetişmesi için, en iyi eğitim-öğretim imkânlarını hazırlamaktır. Fakültemiz İlköğretim, Eğitim Bilimleri, Yabancı Diller Eğitimi ve Türkçe Eğitimi Bölümlerinden oluşmaktadır. İlköğretim Bölümü’nde; Okulöncesi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği, Eğitim Bilimleri Bölümü’nde; Psikolojik ve Danışmanlık ve Rehberlik, Yabancı Diller Eğitimi Bölümü’nde; İngilizce Öğretmenliği ve Türkçe Eğitimi Bölümü’nde; Türkçe Öğretmenliği bulunmaktadır. 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılında İlköğretim Matematik ve Sınıf Öğretmenliği Bölümlerimiz ile Eğitim Fakültemiz eğitim hayatına başlayacaktır.

Sevgili gençler Zirve Üniversitesi’yle; kariyerinizi doğru planlamak, kendinizi değerli hissetmek, hayata daha güçlü tutunabilmek, geleceğe güven ve umutla bakabilmek istiyorsanız, işlevsel bilgi, beceri ve nitelikler kazanabilmeyi, ilgi, istidat ve kabiliyetlerinize uygun eğitim etkinlikleriyle kendinizi geliştirebilmeyi hedefliyorsanız, olumlu düşünebilen, pozitif enerjili, planlı, kararlı ve projeleri olan bir akademik kadrodan yararlanabilmek ve üniversiteyi bitirdiğinizde kazandıklarınızla iyi bir alan bilgisi, mükemmel bir pedagojik formasyon ve geniş bir genel kültür edinmeyi temenni ediyorsanız; sizi Zirve Üniversitesi’ne bekliyoruz.

Biz size kalite, umut ve gelişme vaat ediyoruz. Sıfır hatalı öğretmenlik ideali “ZİRVE”DEN geçer. Zirve’de buluşmak ümidiyle…
  9. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    SINIF ÖĞRETMENLİĞİ

Programın Amacı

Temel alışkanlık, beceri ve bilgilerin kazanıldığı okul öncesi dönemden sonraki en önemli aşama ilköğretimin birinci kademesidir.
    Temel amaçlar;
    İlköğretim kurum ve kuruluşlarına yönelik olarak Atatürk İlkelerine bağlı,

Çağımızın gerektirdiği bilgi ve birikimlerle donanımlı,

Bilgi toplumunun değerlerini özümsemiş,

Etkin, katılımcı, mesleki yeterlilik ve duyarlılığa sahip,

Araştırma becerilerine ve problem çözme yeteneklerine sahip,

Kolayca iletişimde bulunabilen, kendisi ve çevresi ile barışık, yapıcı ve hoşgörü sahibi,

Değişikliklere kendisini adapte edebilen, çağın gerektirdiği temel bilgi, beceri,
    davranış ve alışkanlıkları kazanmış nitelikli sınıf öğretmenleri yetiştirmek,

Eğitime öğretimin daha etkin bir şekilde katıldığı bu dönemdeki eğitim çalışmalarında görev alacak nitelikli öğretmen gereksinime cevap verebilmektir.

Mezunlar

Meslek eğitimini tamamlayan kişiler Milli Eğitim Bakanlığınca, ilköğretim okulları, yatılı ilköğretim bölge okullarına, sınıf öğretmeni olarak atanırlar.
    Öğretmenlik şu anda ülkemizde istihdamı en kolay meslek olarak nitelendirilmektedir. Sınıf öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim öğretim kurumlarında da isterlerse çalışabilirler.

Sınıf öğretmeninin hem alanı ile hem de öğretmenlik mesleği ile ilgili niteliklere sahip olması gerekir.

Sınıf öğretmeni olmak isteyenlerin;
    Üst düzeyde akademik yeteneğe sahip,

Sözel ve sayısal düşünme yeteneği gelişmiş,

Düşüncelerini başkalarına açık bir biçimde aktarabilen,

İyi bir öğrenme ortamı sağlayabilen,

Dikkatli, işine özen gösteren,

Mesleğinin sorunları ile ilgilenen ve çözüm yolları bulmaya çalışan,

İnsanlarla iyi iletişim kurabilen; sevecen, hoşgörülü, sabırlı,

Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlayabilen,

Kendini geliştirmeye istekli, coşkulu, yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
    Öğretim Süresi
    Sınıf Öğretmenliği Programında öğretim süresi 4 yıldır.
  10. arzu_asi

Beğenileri:
    254
    Ödül Puanları:
    36
    İLKÖĞRETİM MATEMATİK ÖĞRETMENLİĞİ

Programın Amacı

Eğitim-öğretim yaşamları boyunca öğrencilerin en çok zorlandıkları matematik konularının, ilköğretim düzeyinde gerekli alan ve pedagojik bilgilerle donanımlı matematik öğretmenleri tarafından verilmesi söz konusu zorlukların aşılmasında büyük önem taşıdığı açık olup bu bağlamda gerekli donanımlara sahip öğretmenler yetiştirilmesi ile bu alanda duyulan yetişmiş öğretmen ihtiyacının karşılanması programın temel amacıdır.

Mezunlar:

Meslekle ilgili eğitimini tamamlayanlar Milli Eğitim Bakanlığına bağlı; ilköğretim okulları, genel liseler, fen liseleri, Anadolu liseleri, meslek liseleri gibi çeşitli orta öğretim kuruluşlarında ve çıraklık eğitim merkezlerinde,matematik öğretmeni olarak çalışabilirler.
    Ayrıca Matematik, Geometri, İleri Matematik, Astronomi ve Uzay Bilimleri, Analitik Geometri, İstatistik, Matematik Uygulamaları derslerine girerler. Özel eğitim kuruluşlarında da görev yapabilirler.

Matematik öğretmeninin hem alanı ile hem de öğretmenlik mesleği ile ilgili niteliklere sahip olması gerekir.

Matematik öğretmeni olmak isteyenlerin;
    Üst düzeyde akademik yeteneğe,

Üstün bir sayısal düşünme yeteneğine sahip,

Matematiğe karşı ilgili ve bu alanda başarılı,

Düşüncelerini başkalarına açık bir biçimde aktarabilen,

İyi bir öğrenme ortamı sağlayabilen,

Dikkatli, işine özen gösteren,

Mesleğinin sorunları ile ilgilenen ve çözüm yolları bulmaya çalışan,

İnsanlarla iyi iletişim kurabilen; sevecen, hoşgörülü, sabırlı,

Öğrencilerin duygu ve düşüncelerini anlayabilen,

Kendini geliştirmeye istekli, coşkulu, yaratıcı kimseler olmaları gerekir.
    Öğretim Süresi
    Matematik Öğretmenliği Bölümünde öğretim süresi 4 yıldır.

Sayfayı Paylaş