Ziyan // Hakan Günday - ATATÜRK'ü ÔLdürmek İsteyen Adamı Merak Ettim.!!

Konu 'Kitaplar, Yazarlar, Entellektüel' bölümünde S. Moderatör Uğur tarafından paylaşıldı.

1. S. Moderatör Uğur

S. Moderatör Uğur Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    6.155
    Ödül Puanları:
    36

'Atatürk'ü öldürmek isteyen adamı merak ettim'

Yeni romanı 'Ziyan'da, Atatürk'e suikast girişiminde bulunduğu için idam edilen Ziya Hurşit'le 'sakıncalı' bir eri buluşturan Hakan Günday ntvmsnbc'ye konuştu: Ziya'nın Atatürk'ü öldürmek istemesi için hiçbir sebep, makul gelen bir gerekçe bulamadım. Anlayamadım… Neden? Neden böyle bir şey yapmış?

HATIRALARINDA YAŞAYANLAR, DONARAK **ÜRLER!..
    ‘‘Beyaz göv**** zenci köpeklerimiz var. Adları da var. Ama onlar birer heykel. Çağırınca gelmiyorlar artık. Cennetin kapısını bekliyorlar. Karla karışık toprağa gömülebilmek için kulakları dik donuyorlar! Öyle bir cennet ki, paslı demirin bile ak sakalı var. Bizi saran tel örgüler beyaz angoradan örülmüş.
    Havası havlamayı bırakmış, ısırıyor. Beyaz ağzı etimizle dolu. Bu yüzden sessiz bir ayaz var. Saçaklardan sarkan mızrak dişleri ensemize saplanmış. Gazete kâğıdı gibi buruşmuş derimizde mor diş izleri, bekliyoruz.
    Cennetten kovulmayı. Bembeyazız. Soğuk. Donmak. Çözülmek. Tekrar donmak. Daha fazla hiçbir şeye gerek yok. Fiilleri çekmeye bile. Herkes kalsın yerinde. Bıraksınlar, yaslansın göğsüm sırtlarına, ılıklaşsın enseleri nefesimle. Yavaş yavaş sokayım dilimi derilerine. Aksın içlerine hayatımın zehri. Yirmi adet mermi. Muhteşem! Hepinizi *****teceğim! Ama hepinizi!’’

Ziyan
    Yazar: Hakan Günday
    Yayinevi: Dogan Kitap
    ISBN: 978-605-111-330-2
    Sayfa sayısı: 352 s.
    Ebat: 13,5x19,5 cm

Sayfayı Paylaş