zorunlu eğitim 13 yıl mı oluyor?

Konu 'Güncel Haberler' bölümünde Moderatör Özlem U. tarafından paylaşıldı.

1. Moderatör Özlem U.

Moderatör Özlem U. Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    4.280
    Ödül Puanları:
    0

Zorunlu eğitim 13 yıla çıkıyor

Milli Eğitim Şûrası’nın üçüncü gününde zorunlu eğitim süresinin lise dahil 13 yıla çıkarılması komisyon kararı olarak benimsendi

ANKARA Milliyet
    18. Milli Eğitim Şûrası’nda, öğretmenlikte “tek tip istihdama” gidilmesi ve devlet memurluğunun kaldırılmasıyla ilgili tavsiye eğitimciler arasında kavgaya yol açtı. Kavgaya neden olan tavsiye, tepkiler üzerine Şûra Genel Kurulu’nda kabul görmedi. 24 Kasım’da öğretmenlere çift maaş verilmesi karara bağlanırken, Milli Güvenlik dersine “branş öğretmenlerinin girmesi için yasal düzenleme yapılması” tavsiyesi komisyondan Şûra Genel Kurulu’na sevk edildi.
    Şûra’da 8 yıllık zorunlu eğitimi 1-5. sınıf arası ilk, 6-8. sınıf arası ikinci kademe yapan “5+3 yıl formülünde” ise değişikliğe gidildi.
    Tavsiyenin içeriği, “Gelişim özellikleri bakımından farklı düzeylerdeki öğrencilerin bir arada bulunmasının ortaya çıkardığı pedagojik sorunların ortadan kaldırılması için ilköğretim okullarında 8 yıllık zorunlu eğitim öğrencilerin yaş ve gelişim özellikleri dikkate alınarak kademelendirilmeli. Fiziksel mekanlar bu kademelere göre öğrencilerin ayrı alanlarda eğitim görmelerini sağlayacak biçimde bölümlendirilmeli” şeklinde genişletildi.
    Son düzenleyen: Moderatör: 12 Kasım 2010
  2. kaan96

kaan96 Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    44
    Ben şuan liseye gidiyorum,eğer bu karar meclisten geçerse liseyi bitirdikten sonra ilköğretim mezunu gözücem (kararın çıktığı zamanda liseye gidenler gözükecek.) Ama şuanda zaten ilköğretim mezunu belgem var :D:D Karar meclisten geçerse çok kötü olacak.Ama iyi tarafı 13yıl sınıfta kalma olmayacak çünkü ZORUNLU olacak :D:D
  3. öznur59

öznur59 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    0
    gerçekten zorunlu olnunca kalma yok:D:D

ama lise değil de anaokulu zorunlu oluyor bana lise 5 yıl oluyor dediler
    Dreamer* bunu beğendi.
  4. Dreamer*

Dreamer* Özel Üye Özel Üye

Beğenileri:
    1.971
    Ödül Puanları:
    0
    Evet bende anaokulu zorunlu oluyor diye duydum.
    Ama hani nerde isteyen gönderiyor isteyen göndermiyor ki ben anaokuluna karşıyım . Boş yere para yiyorlar ..
    Bence 13 yıl olmasıda kötü olmuş .. Allah aşkına bu kadın bi gelip okulları geziyor mu ? Ne eksiği var onu tamamlasın . . Öğrencilerin, okulun sorunlarıyla ilgilensin .. Sürekli birşeyler çıkarıyor. . yok Sbs'yi kaldırır yok serbest kıyafet şimdide 13 yıla geldi sıra.. Daha kötü ..
    Zaten okumaya hevesi olmayan çocuk okula okumak için değil eğlenmeye geliyor ee böyle 13 yıl olması daha kötü ..
    Adam bakıyor zaten 8 yılı bitsin okulu bıraksın bide daha 13 yıl zorunlu oluyor.. Okumak istemeyen Düz lisenin yolunu tutuyor sonra düz liseler serseri kaynıyor ardından o düz lisenin adı kötüye çıkıyor .. Neymiş düz liseymiş aman aman Allah korusun çocuğumu göndermem gibi duyumlar yayılıyor .. 1 kişi bir hata yapıyor 35 kişi azar yiyor.. Ne kadar genel konuşsada hocalar sende kaynıyorsun ..
    İşte şimdi Düz liselerin kötü anılması bu yüzden ..
    Eskiden 5 yılmış, bizim zamanımızda 8 yıl şimdi 13 yıl .. Koca koca adamlar zaten 12 ler. 12. sınıf olması bile hata da neyse..
    Gereksiz bir uygulama..
  5. vulnerable

vulnerable Üye

Beğenileri:
    299
    Ödül Puanları:
    0
    Bırakın bu 13 yıllık zorunlu egitimleri ya xD

Bana kalsa ben direk hayata atılırdım xP

Sayfayı Paylaş